У травні Фірташ поверне позицію монополіста на ринку міндобрив?

16 березня 2017 240 0
Заводи Фірташа поскаржились на те, що Російська Федерація спеціально занижує ціни на свої добрива
agropolit.comЗаводи Фірташа поскаржились на те, що Російська Федерація спеціально занижує ціни на свої добрива

Призупинення антидемпінгових мит на добрива з Росії закінчиться в травні-червні цього року.

Про це в ексклюзивному коментарі AgroРolit.com повідомив голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв.

«Ми призупинили до червня-травня застосування антидемпінгових мит. Тобто мита є, але вони не застосовуються, тому що призупинена дія рішення. Факт існування цього рішення і призупинення є додатковим часом зібрати інформацію, що потрібна для оцінки нашої справи по монопольному становищу цих суб’єктів», — заявив він.

За його словами, заводи Фірташа поскаржились на те, що Російська Федерація спеціально занижує ціни на свої добрива. Цей факт зараз перевіряє Міністерство економічного розвитку та торгівлі України (МЕРТ). Разом із цим триває перевірка Антимонопольного комітету щодо монопольного положення заводів мінеральних добрив, які майже всі належать олігарху Дмитру Фірташу.

«Тут є два протиріччя: з одного боку є заяви, що заводи Фірташа зловживають монопольним положенням. З іншого боку, є заява тих самих заводів про те, що вони страждають від демпінгового імпорту з Російської Федерації. Якщо заводи страждають від демпінгового імпорту з РФ, отже, вони не зловживають монопольним становищем і навпаки. Зараз тривають паралельно два розслідування: одне веде МЕРТ щодо демпінгового імпорту, друге ведемо ми в АМКУ.

Дійсно є ознаки того, що високо концентрований ринок добрив фактично підконтрольний одному суб’єкту. Це питання повинно бути системно узгоджено з усіма органами влади. Поки що про штрафи говорити складно. Яке буде рішення й коли прийняте, не можу зараз сказати», — додав Юрій Терентьєв.

Виконано за допомогою Disqus