У США вивели ГМО кукурудзу, молекула якої нейтралізує грибок

17 березня 2017 594 0
Заражена кукурудза
Kurkul.comЗаражена кукурудза

Дослідники з Університету Арізони (США) повідомили, про виведення генномодифікованої кукурудзи, яку можна їсти, навіть тоді, коли вона заражена грибком, який виробляє афлотоксин, повідомляє Reuters.

Афлотоксин викликає рак, зупинку росту у дітей та інші проблеми зі здоров’ям.

Доцент Школи Рослинництва США Моніка Шмідт та її команда повідомляють про створення генномодифікованої кукурудзи, яка виробляє молекулу «Троянський кінь». Ця молекула «наскакує» на грибок та нейтралізує вироблення токсину.

У розвинутих країнах кукурудзу перевіряють на наявність афлотоксинів. Але у країнах, що розвиваються кукурудза не проходить такої перевірки і потрапляє на стіл зараженою, наголошують науковці. Навіть невелика кількість зараженої кукурудзи може зробити не придатною до використання у їжу всього врожаю кукурудзи.

«На жаль люди, щоденно вживають невідому і небезпечну кількість цих токсинів», — зауважила Моніка Шмідт. Вона також додала, що проблема загострюється під час засухи, адже за таких умов грибок поширюється швидше.

За словами дослідниці, дію молекули також можна застосувати до інших культур: рису, сої та арахісу.

Науковці наголошують, що споживання такої кукурудзи не шкідливе для людей, але потрібно ще провести польові дослідження.

Ольга Мартиненко, Kurkul.com, за матеріалами Reuters.com

Виконано за допомогою Disqus

Київ

+ 6° ... - 4°

Вітер

3.1м/с

Опади

0мм

Вологість

81%

Матеріали за темою