У розпал посівної фермерів можуть залишити без добрив

26 березня 2017 1194 0
Про загрозу закриття хімзаводів у Черкасах, Рівному, Сєвєродонецьку 24 березня офіційно заявили представники холдингу Ostchem
kurkul.comПро загрозу закриття хімзаводів у Черкасах, Рівному, Сєвєродонецьку 24 березня офіційно заявили представники холдингу Ostchem

Про загрозу закриття хімзаводів у Черкасах, Рівному, Сєвєродонецьку 24 березня офіційно заявили представники холдингу Ostchem, який володіє цими підприємствами, пише LB.UA.

Це загрожує тим, що українські фермери у розпал посівної фактично можуть залишитися без мінеральних добрив.

За словами керівника юридичної служби холдингу Ігора Гольченка, підприємства зараз зупинені через вільний доступ на український ринок продукції російських компаній, що займаються демпінгом.

«Це вже не перша зупинка заводів. Починаючи з серпня це вже третя зупинка, просто вона потрапила на пік посівної. Ми почали бити на сполох у 2014 р., коли ціна на газ у українського виробника почала значно відрізнятися від ціни на газ у наших російських конкурентів. Тоді пішов неприкритий демпінговий імпорт сюди в Україну найбільш затребуваного продукту — селітри", — сказав Ігор Гольченко.

Було вирішено підвищити мита на селітру, але прийнятий закон про скасування державної реєстрації добрив в Україні дозволив росіянам ввозити її під виглядом іншої продукції.

У грудні 2016 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) анонсувала, що мита будуть введені з 1 березня, але в лютому було прийнято рішення ще раз відкласти їх до 1 червня.

Як підсумок, українські заводи зупинені, а добрива імпортують із Росії.

«У нас є інфомація, що росіяни, аби закрити потреби українського ринку, зняли весь свій експорт із Балтики і повезли сюди», — підкреслив Ігор Гольченко.

Експерт переконаний, що холдингу «просто не дали цю посівну кампанію» і тепер справді забезпечення українських фермерів міндобривами під великим питанням.

«Зараз ми говоримо: якщо не запустимо заводи під час весняної кампанії, то восени нас просто може не бути. А отже, може не бути містоутворюючих підприємств Черкас, Рівного, Сєвєродонецька", — сказав представник холдингу.

Виконано за допомогою Disqus