Від АЧС загинули свині в Київській і Запорізькій областях

29 березня 2017 110 0
Території населених пунктів у Київській і Запорізькій областях визнані неблагополучними щодо АЧС
pcwallart.comТериторії населених пунктів у Київській і Запорізькій областях визнані неблагополучними щодо АЧС

Діагноз африканська чума свиней (АЧС) було підтверджено у результаті дослідження загиблих тварин у с. Безп'ятне Київської області та смт Розівка Запоpізької області, повідомили на сайті Держпродспоживслужби.

Патологічний (біологічний) матеріал від трупа свині провів Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ).

Території населених пунктів визнані неблагополучними щодо африканської чуми свиней. Також запроваджено карантин.

На Київщині до зони захисту віднесена територія сіл Червоне, Застугна, Зозулі, Кулибаба. До зони нагляду віднесені м. Васильків, с. Погреби, с. Барахти, с. Митниця, с. Руликів, с. Оленівка, с. Велика Салтанівка, с. Здоровка, с. Путрівка та прилеглі до них території.

Наразі спеціалісти проводять заходи з ліквідації осередку захворювання та недопущення його розповсюдження на інші території, відповідно до вимог «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней».

У Запорізькій області визначається зона нагляду в радіусі 20 км від епізоотичного осередку, до якої входять частини адміністративних територій Розівського, Більмацького районів Запорізької, а також Донецької області.

Фахівці теж перевіряють решту поголів’я, триває вилучення та евтаназія хворих тварин. Усім власникам господарств, де вилучають тварин, передбачено компенсації з місцевих бюджетів. Також на межах Розівського району встановлено чотири ветеринарно-карантинних пости для контролю за переміщенням вантажів.

Виконано за допомогою Disqus