Працюємо за трьома напрямками: збудник, розповсюдження та об’єкт зараження – Вержиховський

5 серпня 2015 61 0
Працюємо за трьома напрямками: збудник, розповсюдження та об’єкт зараження – Вержиховський
Кurkul.comПрацюємо за трьома напрямками: збудник, розповсюдження та об’єкт зараження – Вержиховський

З року, коли було зафіксовано перший спалах африканської чуми свиней в Україні, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України веде активну роз’яснювальну роботу щодо недопущення розвитку вірусу африканської чуми свиней (АЧС) по території Україні.

Це пояснив у ході брифінгу «Ситуація з АЧС в Україні: заходи з ліквідації» заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Олександр Вержиховський.

Занесення вірусу у господарства відбуваються саме через недбалість та недотримання правил утримання свиней господарями.

«Ми роздавали спеціальні листівки, проводили роз’яснювальні роботи. На жаль, маємо те що маємо. Проте наразі немає ніякої паніки, ветслужба знає що робити в таких випадках, у нас є підтримка від уряду та міністерства, від міжнародних організацій, і я сподіваюся, що разом ми з цією бідою впораємося. У свою чергу, ми повинні працювати по трьох напрямках: збудник, розповсюдження та об’єкт зараження. Адже головне завдання для нас — це не допустити розростання епідемії в країні», — розповів Олександр Вержиховський.

Також спеціалісти ветслужби порадили, аби не допустити занесення вірусу до власного господарства, варто дотримуватися 5 правил:

1) Мінімізувати контакт свиней із незнайомими людьми.

2) Створити на вході в приміщення спеціальний матрац з тирси тадезінфікуючих засобів.

3) У разі недоступності спеціальних дезінфікуючих засобів можнавикористовувати звичайну хлорку чи відбілювач.

4) Ні в якому разі не заходити до ферми в одязі, у якому ви ходилидо лісу.

5) Не використовувати залишки їжі (особливо продукти свинини) длягодівлі свиней.

«На сьогодні чимало господарів підгодовують своїх свиней залишками їжі. А це найчастіше один із способів розповсюдження вірусу АЧС. Також не варто купувати продукцію свинини на стихійних місцях продажу, адже у більшості випадків це свинина неперевіреної якості. І якщо для людини вірус АЧС не є небезпечним, проте ви ж можете стати об’єктом розповсюдження вірусу для власних тварин», — додав заступник Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Мельничук.

Катерина Сокольникова, агропортал Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%
Матеріали за темою