Реформи Кутового роблять український АПК привабливим для інвесторів — експерт

10 квітня 2017 102 0
Жан-Жак Ерве (Jean-Jacques Herve), колишній радник правління з сільськогосподарських питань ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»
kurkul.comЖан-Жак Ерве (Jean-Jacques Herve), колишній радник правління з сільськогосподарських питань ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»

Колишній банкір і радник правління із сільськогосподарських питань банку «Crédit Agricole», академік аграрних наук України та Франції Жан-Жак Ерве переконаний: реформи, які проводить Тарас Кутовий і його команда, обов’язково досягнуть своєї кінцевої мети і приведуть агросектор до хороших результатів.

Про це Жан-Жак Ерве розповів в ексклюзивному інтерв’ю Agropolit.com.

«Я кілька разів спілкувався з Tарасом Кутовим і можу сказати, що  він завжди говорить по суті та відверто. Це добре. Бізнес розуміє таку мову і тому підтримує засновані на ній ініціативи.  Не можу назвати нічого негативного в реформах, які проводить команда міністра. Не бачу я й дрібних гострих проблем, котрі він не знає, як вирішити. Думаю, що у Кутового є внутрішній «компас», тому він знає, куди вести агросектор», — ділиться враженнями Жан-Жак Ерве.

За словами Жан-Жака Ерве, щоб  іноземні інвестори ще більше повірили в український АПК, потрібно їм чіткіше показати, чим та коли завершуються ці реформи.

«Підтримують міжнародні бізнесмени і європрагнення України. Чому це відбувається? Агробізнес і тут, і там у ЄС розуміє просту істину, що три європейські країни (Франція, Німеччина й Україна), за правильної кооперації, спроможні максимально нагодувати світ якісною продукцією», — говорить експерт.

У цьому контексті важливо, що Україна робить фокус на органічну продукцію. Це не просто новомодний тренд,  а одна і з  важливих конкурентних переваг українських виробників. У  Європі розуміють її цінність.

«Правильно, що зараз розпочався рух у бік посилення законодавства з виробництва органічних продуктів та зближення європейських та українських стандартів органічної якості. З одного боку, це посилить шанси виробників у Європі,  а  з  іншого — розширить географію цієї української продукції  у світі», — дає оцінку Жан-Жака Ерве.

Нагадаємо, що міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий подав законопроект № 5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який спрощує введення органічного бізнесу. Крім того один з основних напрямків стратегії Мінагрополітики «3+5» — органічне виробництво.

Виконано за допомогою Disqus