Чи відчули фермери реформи Мінагропроду? (бліц-опитування)

Чи відчули фермери реформи Мінагропроду? (бліц-опитування)

Служба новин 4 грудня 2015 211 0

Цього тижня ми говоримо про річницю перебування на посаді міністра Олексія Павленка та його команди, аналізуємо їх діяльність.

Kurkul.com вже публікував матеріал, у якому висвітлювалися результати роботи Міністерства аграрної політики і продовольства України (згідно з даними прес-служби самого відомства). Але для розуміння реальної картини ми провели опитування фермерів та експертів щодо змін, які відбулися в їх щоденній діяльності з моменту приходу нового міністра до влади. Також ми поцікавилися, як респонденти загалом оцінюють нові реформи Мінагропроду.

Публікуємо в не редагованому вигляді їх висловлювання з цього приводу.

1. Іван Томич, експерт, президент асоціації фермерів та землевласників України

Іван Томич, експерт, президент асоціації фермерів та землевласників України

Все пізнається у порівнянні. Зрозуміло, якщо порівнювати з минулим міністром Ігорем Швайкою — настало покращення, але воно мінімальне і практично нівелюється економічною кризою і безладом. Фермеру радості мало.

Головним досягненням Мінагропроду є те, що відомство зрозуміло важливість розвитку сімейного фермерства в Україні. Уряд повинен підтримувати починання міністерства як у законодавчому плані, так і щодо формування сприятливого середовища для розвитку господарств. Про це звучать красиві слова, але життя зовсім не змінилось в кращу сторону для тих людей, які не читають ці гасла. Не читають, бо не мають на це часу, адже з ранку до ночі працюють на землі.

Взагалі, уряд зовсім не рухається у бік вирішення основних проблем АПК. Він лише ускладнює життя аграріїв. Через це маємо найгіршу податкову політику. Найбільша невизначеність, яка є гальмом для всіх — малих середніх і великих господарств, це реформи в аграрному секторі. Але вона виникла «завдяки» нашому уряду, а не міністерству. Треба відверто сказати, що Мінагропрод щиро висловлює свою позицію стосовно оподаткування, а також про те, що бюджетна і податкова політика не витримують ніякої критики.

Якщо говорити за уряд, то потрібно якомога швидше внести туди новий дух – «майданівський». Щоб посадовці відчували хоча б мінімальну відповідальність (а нині там спостерігається тільки безвідповідальність). Тому моя позиція проста: потрібні радикальні зміни в уряді, тоді й старання Мінагропроду будуть відчутними.

2. Василь Колесніченко, фермер, засновник ФГ «Оазис»

Василь Колесніченко, фермер, засновник ФГ «Оазис»

Абсолютно ніяких змін не відчув і не побачив. Одного разу був на зустрічі з Олексієм Павленко – враження у мене про нього, як про міністра, нормальне, людина він правильна. Але, можливо, йому не все вдається. Та й не все від нього залежить, адже він приступив до роботи у складні часи.

Особисто мені було б цікаво слідкувати за роботою команди, якби правильно вирішувались питання з податкам та дотаціями для аграріїв. Але, на жаль, це не залежить тільки від Мінагропроду. Адже паралельно є Міністерство фінансів і все те, що відбувається в країні та навколо. Тому в даній ситуації ми розуміємо стан речей і претензій до роботи Мінагропроду не пред’являємо ніяких.

3. Сергій Плакся, фермер, директор ФГ «Журавушка»

Змін не відбулося ні хороших, ні поганих, усе як було, так і є. Всі реформи поки що на папері, а фермери фактично їх не відчули. Раніше держава давала нам допомогу – фінансування на худобу, добрива, здешевлювала кредити, а останнім часом ні копійки коштів не надходить від уряду. Добре, що нам не заважають працювати. Хоча ми й розуміємо, що немає з чого допомагати – йде війна. Самі викручуємось, як можемо.

4. Максим Шалигін, фермер, виконавчий директор господарства «Південь-Північ»

Максим Шалигін, фермер, виконавчий директор господаства «Південь-Північ»

На нашій роботі діяльність Мінагропроду ніяк не позначилась. Фермери знаходяться у «вільному плаванні». Міністерство нам ніяк не допомогло, з іншого погляду, ми й самі впораємося.

5. Андрій Біба, фермер, керівник ФГ «Колос»

З часу приходу до влади команди Олексія Павленка відчуваються негативні зміни. Насамперед, по ринку землі і зняттю спецрежиму ПДВ. Не зрозуміло, що відбувається і що на нас чекає. Також є глобальна проблема ринку зерна. Я вважаю, що фермер повинен продавати його напряму́ без посередників, а в Україні 10-15% ринку зерна знаходиться в тіні. По експорту також варто спрощувати процедури.

На діяльності реального аграрія усі ці законопроекти та реформи ніяк не відображаються. Навіть у 2012-2013 роках було значно простіше. У багатьох фермерів колосальні проблеми. Наприклад, наше господарство хоче купити трактор МТЗ. Раніше в Київській, Дніпропетровській областях було дуже багато майданчиків з технікою. Зараз залишилось всього два дилера, у яких немає тракторів, а увесь інтернет нашпигований аферистами, що продають неіснуючу техніку. Такого раніше не було. Звичайний білоруський трактор, навіть не російський, а ми не можемо його купити…

Андрій Біба, фермер, керівник ФГ «Колос»

А в принципі у нас усе добре, бо ми покладаємося тільки на себе.

Дякуємо нашим відповідальним та самодостатнім аграріям за коментарі. А ви, любі читачі, залишайте свої відгуки одразу під цією статтею, або на нашій сторінці у Фейсбуку.

Нагадуємо також, що кожен з вас через наше медіа може задати питання міністру Олексію Павленко, на яке він вам відповість.

Дарина Козоріз, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus

+ 6° ... + 3°

Вітер

3м/с

Опади

4.7мм

Вологість

71%
Матеріали за темою