Реклама

Фермера з Миколаївщини побили через полезахисні лісосмуги

11 квітня 2017 414 0
 Полезахисні лісосмуги на Миколаївщині потрібно рятувати
kurkul.com Полезахисні лісосмуги на Миколаївщині потрібно рятувати

На Миколаївщині керівник ФГ «Оріяна-Плюс» Валерій Фалілєєв побився із «лісорубами», які незаконно знищували полезахисні ліcосмуги.

Троє чоловіків побили аграрія за те, що він попросив їх не нищити насадження.

Фермер розповідає: застав крадіїв деревини «на гарячому», спробував вирішити ситуацію мирним шляхом, але вони на його зауваження відреагували брудною лайкою, а згодом і кулаками. Валерій Фалілєєв зізінається, що теж погарячкував і встиг вдарити одного з нападників першим. Проте списує це на емоції і безвихідь: полезахисні лісосмуги на Миколаївщині потрібно рятувати негайно, їх залишилось мінімум, вони знищують швидкими темпами, а влада на це закриває очі.

«У нас на Миколаївщині сьогодні всього 3,8% полезахисних лісосмуг, і їх нахабно рубають і знищують. Ми звертались і до прокуратури, і до адміністрації. Всі відповідають, що на сьогоднішній день ці полезахисні насадження  нічиї, вони практично безхозні. Тому із тими, хто знищує їх, нічого не можна зробити. Правоохоронні органи затримують їх, але до притягнення до відповідальності справа не доходить», — розповідає фермер.

Валерій Фалілєєв стверджує: якщо найближчим часом влада не відреагує на цю болючу проблему, полезахисні насадження на Миколаївщині зникнуть зовсім.

«Ми за те, щоб ці лісосмуги віддали у безкоштовне користування фермеру, тоді він їх буде захищати на законних підставах. Ці насадження зберігають врожай, покращують клімат, попереджають ерозію грунту і виконують ще багато важливих функцій», — стверджує Валерій Фалілєєв.

 

Людмила Лутицька, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus