Мінагрополітики відзвітувало перед аграріями за рік роботи

14 квітня 2017 75 0
Тарас Кутовий відзвітував за рік роботи своєї команди
kurkul.comТарас Кутовий відзвітував за рік роботи своєї команди

AgroPolit.com дослідив результати роботи агросектору за рік діяльності нової команди Міністерства аграрної політики та продовольства під керівництвом Тараса Кутового. Про це йдеться в інфографіці «Агросектор у цифрах за рік діяльності команди Тараса Кутового».

У ній наведені дані за вісьмома напрямками роботи Мінагрополітики: державна підтримка аграріїв, експорт, в цьому ключі, надаються дані співпраці з Євроcоюзом, розвиток органічної продукції, законодавча діяльність та інші.

За наведеними даними, можна бачити різке зростання (у 15 разів) підтримки аграріїв в порівнянні з минулим роком. Це стало можливим після впровадження нової для України моделі виділення коштів агросектору: 1% ВВП протягом 5 наступних років. В цьому році обсяг дотацій — склав 5,5 млрд грн. З них 4 млрд грн прямі дотації. Решта, 1,5 млрд грн спрямовується на підтримку галузі — машинобудування (500 млн грн), здешевлення кредитів (300 млн) і у фонд гарантування (700 млн грн).

«Бюджетна дотація, розповсюджується на тваринництво, вирощування винограду, фруктів, ягід, горіхів, овочів, тютюну та цукрового буряку», — йдеться у матеріалі.

Фінансові показники не обійшлись без рекордів.

Цього року вперше за 19 років капітальні інвестиції в АПК сягли 44,1 млрд грн. Отримано 400 млн євро від Європейського інвестиційного банку. Ратифіковано угоду про зону вільної торгівлі з Канадою.

Уніфікація законодавства с Європейським Союзом, дало змогу впровадити принцип регіоналізації. Відтепер, якщо в Україні фіксується АЧС чи пташиний грип, то експорт до ЄС припиняється з той області де виявлено факт хвороби, а не зі всієї України, як це було раніше. Це сприяє збільшенню експорту. Крім того відбулось збільшення квот за вісьмома товарними аграрними позиціями: мед, овес, виноградний сік, крупи та оброблене зерно, оброблені томати, ячмінь, пшениця, кукурудза.

Загальний експорт зріс на 4,5% і склав $15,4 млрд. Частка поставок агропродукції до ЄС склала 27,5%.

«Кількість компаній, які поставляють продукцію становить 278», — зазначає AgroPolit.com

Саме ж виробництво збільшилось майже на 3%. Тільки збір зернових склала 66 млн т.

Також Мінагрополітики подало до Верховної Ради 12 законопроектів. Вкрай важливими для галузі є такі:

  • №5445 «Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі»
  • №6017 «Про Державний земельний кадастр» щодо порядку оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері ведення Державного земельного кадастру»
  • №5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»
  • №4589 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпечності харчових продуктів»
  • №5293 «Про дитяче харчування»

 

Рік роботи Тараса Кутового

Виконано за допомогою Disqus