Україна перегляне мита на російські добрива

18 квітня 2017 282 0
Підживлення озимих
kurkul.comПідживлення озимих

На засіданні Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) було ухвалено ряд рішень щодо імпорту з РФ, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

МКМТ ухвалила рішення про  проведення проміжного перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) походженням з Російської Федерації.

Як відомо, чинні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну нітрату амонію походженням з Російської Федерації були застосовані ще у травні 2008 року.

У липні 2014 року за результатами перегляду, заходи були продовжені на 5 років (до липня 2019 року).

Разом із цим, 30 березня цього року Мінагрополітики повідомило, що у зв'язку із зупинкою виробництва та відвантаження азотних добрив вітчизняними підприємствами, існує необхідність переглянути заходи.

У свою чергу вітчизняні товаровиробники нітрату амонію також звернулись щодо необхідності переглянути антидемпінгові заходи, оскільки ці заходи недостатньо запобігають шкоді, що демпінговий імпорт з Російської Федерації заподіює національному товаровиробнику.

Взявши до уваги обидві позиції, члени МКМТ погодились, що існує необхідність для дослідження ситуації на ринку мінеральних добрив в рамках проміжного перегляду.

Відтак, до російських експортерів застосовується антидемпінгове мито строком на 5 років у розмірі:

  •  для експортера-виробника відкритого акціонерного товариства "Волзький абразивний завод" (ВАТ "ВАЗ"), що розташований у місті Волзький Волгоградської області – 6,54 %;
  •  для інших експортерів та загалом для Російської Федерації – 33,83 %.

У відомстві зазначили, що застосування зазначених антидемпінгових заходів позитивно вплине на фінансово-господарське становище національного товаровиробника, зокрема, сприятиме відновленню обсягів виробництва та продажів, збереженню та поновленню робочих місць, відновлення прибутків.

Виконано за допомогою Disqus