Щоб подолати АЧС, Кутовий закликає додати повноважень Держпродспоживслужбі

19 квітня 2017 95 0
Відповідальність за боротьбу з АЧС лягає на всі зацікавлені сторони
bbc.comВідповідальність за боротьбу з АЧС лягає на всі зацікавлені сторони

В боротьбі з африканською чумою свиней (АЧС) потрібно об’єднати зусилля фермерів, місцевої влади, парламенту та Держпродспоживслужби. 

До цього закликав міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час комітетських слухань у Верховній Раді на тему: «Стан епізоотичної ситуації в Україні. Забезпечення надійних та ефективних заходів ліквідації і попередження спалахів хвороб тварин».

За його словами, в контексті боротьби з АЧС відповідальність лягає на всі зацікавлені сторони.

«Так, вакцини від АЧС не існує. Але кожен фермер знає – інфіковану свиню треба спалить, і кожне підприємство про це знає. Але що у нас відбувається, коли факт АЧС в регіоні встановлений: цілу ніч машини їдуть з ферми (де виявлено АЧС) по сусідніх і пропонують купити свиней за півціни. І всі ж знають, що не можна, але кожен думає ну я трошки візьму, десь щось здам на сало – і маємо новий спалах», – зауважив він.

Міністр наголосив, що в регіонах, де обласна рада вирішує проблеми фермерів та виробників, є результат. Однак лише цього замало. Потрібно посилювати повноваження Держпродспоживслужби у боротьбі з цією проблемою. Для цього Тарас Кутовий звернувся до народних депутатів з проханням прискорити прийняття рішень для отримання цією службою всіх запланованих повноважень.

Він також нагадав, що у Верховній Раді наразі лежить 11 законопроектів, в тому числі, й ті, що посилять роботу Держпродспоживслужби.

 

Виконано за допомогою Disqus