Реклама

Держпродспоживслужбі збільшили державне фінансування на 70%

10 травня 2017 434 0
Володимир Лапа, голова Держпродспоживслужби
Kurkul.comВолодимир Лапа, голова Держпродспоживслужби

У Держаному бюджеті на 2017 р. на фінансування Держпродспоживслужби передбачене в обсязі 1,7 млрд грн, що на 70% більше, ніж минулого року. Більшість цих коштів йде на виплату зарплат, у той час як фінансування протиепізоотичних заходів залишається критичним. На цьому наголосив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, йдеться на сайті відомства.

«Левова частка передбачених коштів направлена на підвищення заробітної плати, що надзвичайно важливо з точки зору боротьби з корупцією. У лютому минулого року, коли я тільки прийшов, поцікавився, яку зарплату отримує інспектор на рівні району ― 1700 грн. У такому випадку наївно говорити про те, що людина не буде думати про отримання додаткових джерел доходу. Зараз на рівні районів зарплата складає 3500 ― 4000 грн», ― зазначив Володимир Лапа.

За його словами, критична потреба ― протиепізоотичні заходи.

«Необхідний обсяг коштів для боротьби з захворюваннями тварин ― 360 млн грн, мінімально ми оцінювали наші потреби в 190 млн грн. Але фактично ми отримали 116 млн грн.», ― наголосив Голова Держпродспоживслужби.

За його словами, зараз ведеться робота над можливим перерозподілом коштів і збільшення фінансування саме протиепізоотичних заходів.

«Є розуміння і співпраця щодо цього питання з Міністерством аграрної політики і продовольства та Міністерством фінансів, аби таке фінансування збільшити. Розраховуємо на додаткове виділення кошів на суму орієнтовно 100 млн грн», ― повідомив Володимир Лапа.

Він зазначив, зараз існують серйозні ризики поширення небезпечних захворювань тварин, таких як вузликовий дерматит великої рогатої худоби, ящур та інші. Наприклад, динаміка поширення вузликового дерматиту в Європі вражаюча, і це при тому, що фінансування там значно вище, ніж у нас.

«Наприклад, в Румунії фінансування протиепізоотичних заходів становить €200 млн. Болгарія за рік тільки на нодулярний дерматит витратила €5 млн. Помножте на курс та порівняйте з загальним фінансуванням протиепізоотичних заходів в Україні», ― підсумував Голова Держпродспоживслужби.

Виконано за допомогою Disqus