На Рівненщині виявлено небезпечного карантинного шкідника

23 квітня 2017 448 0
Картопля пошкоджена нематодою
Academ.infoКартопля пошкоджена нематодою

Фахівці фітосанітарного моніторингу на Рівненщині виявили карантинних шкідників в місцях, де в попередні роки вже було запроваджено карантинні обмеження.

Про небезпечну знахідку повідомляє сайт SuperAgronom.com з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби.

«За останній тиждень (з 13 по 20 квітня) при проведенні моніторингу старих вогнищ карантинних організмів фітосанітарними інспекторами Рівненщини виявлено обмежено поширений в Україні карантинний організм — золотисту картопляну нематоду (Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens)», — говориться у повідомленні Держпродспоживслужби.

Цисти нематоди виявлено в зразках, що були відібрані на 88 присадибних ділянках двох сіл Рокитнівського і Дубровицького районів на загальній площі 9,76 га.

Власникам заражених ділянок рекомендовано проведення агротехнічних заходів — використання сівозміни, внесення добрив, знищення бур'янів, вирощування нематодостійких сортів картоплі. Найбільш рекомендованими культурами, які треба включати в сівозміну, є зернові та зернобобові. Також зменшують зараження ґрунту овочеві культури (капуста, огірки, часник, салат, кріп) і чорний пар.

Виконано за допомогою Disqus