За березень аграрії недоотримали 18 млн грн дотацій (ОПИТУВАННЯ)

28 квітня 2017 102 0
За березень агровиробникам мали б нарахувати 27,1 млн грн
zn.uaЗа березень агровиробникам мали б нарахувати 27,1 млн грн

За словами заступника голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Михайла Соколова, у нормативних актах, за якими мали відбуватися дотації знайшлася помилка, повідомляє прес-служба ВАР.

«Уряд нараховує дотації, множачи суму сплаченого ПДВ по «пільговим» видам продукції на долю «пільгової» продукції у частці реалізації загального обсягу продукції того чи іншого підприємства. Таким чином, база для нарахування дотації фактично знижується майже до нуля», — повідомив Михайло Соколов.

Згідно з законодавством у березні мали нарахувати 27,1 млн грн дотацій.

«У нас нема виключно тваринницьких підприємств. Ми провели опитування серед підприємств-членів ВАР. Що вийшло у результаті? Згідно із законодавством, нашим підприємствам у лютому мали б нарахувати 29 мільйонів гривень дотацій, але по факту нарахували 2,7 млн грн. У березні мали нарахувати 27,1 млн грн, але вийшло 9,1 млн грн. Тож, і наша асоціація, і народні депутати вже подали листи до Уряду з проханням виправити цю ситуацію», — уточнює Михайло Соколов.

Ситуацію із затримкою дотацій прояснила народний депутат, член Комітету з податкової та митної політики Тетяна Острікова.

«Де-юре, Порядок про отримання держдотацій було затверджене ще на початку лютого, але де-факто — його побачили в березні. За даними інформаційної системи ДФС, у лютому для отримання бюджетної дотації було подано 2177 декларацій. При цьому 1938 агровиробників включили у реєстр отримувачів дотацій, близько 200 — отримали відмову в реєстрації.

Тетяна Острікова підрахувала кількість агровиробників, яким нарахували дотації.

«До тимчасового реєстру для нарахування включили 638 агровиробників, яким нарахували 78,9 млн грн. Але, якщо порахувати: 4 мільярди гривень поділити на 12 місяців, виходить приблизно 300 мільйонів гривень на кожен місяць. То чому нараховано лише 78 млн грн? Важливо зрозуміти: агровиробники не змогли чи не захотіли скористатися правом на отримання дотацій?», — зазначає Тетяна Острікова.

Вона пообіцяла з’ясувати чому так відбулося.

Голова податкового комітету Громадської ради при МЕРТ Ольга Богданова додала про перевірки у аграрному секторі.

«Перевірки аграрного сектора — гарний інструмент тиснути на бізнес, робити неповернення ПДВ звичним явищем. Крім того, зараз йде «полювання» на земельний банк», — повідомила вона.

Крім того, голова податкового комітету зауважила, що у наступні квартали побільшає кількість податкових перевірок.

Експерти висловили єдину думку щодо наповнення спецфонду за рахунок коштів від продажу конфіскованого майна. Законопроект який мав би регулювати це питання — більше політичний крок.

Виконано за допомогою Disqus