ЄС звинувачує Польщу у відсутності планів щодо боротьби з АЧС

3 травня 2017 74 0
Польща просить підтримки в ЄС для вирішення проблеми АЧС
kids.natoinalgographic.comПольща просить підтримки в ЄС для вирішення проблеми АЧС

Польща кілька місяців не надає плани про заходи захисту від африканської чуми свиней (АЧС), тому Європейська комісія не може прийняти рішення про виділення допомоги на ці цілі, повідомляє Міжрегіональна екологічна громадська організація «Зелений фронт».

Польща просить допомоги ЄС, щоб боротися з вірусом АЧС з осені минулого року. Заяву з цього питання, яке підготувало Міністерство сільського господарства, описувало три види заходів, загальна вартість яких оцінювалася приблизно в €90 млн. Мова йшла про три види допомоги: вирівнювання втрат фермерів від низьких збутових цін, підтримка переробних підприємств і боєнь, а також компенсації для малих господарств за відмову від свинарства. Однак досі Єврокомісія прийняла позитивне рішення за заявкою про вирівнювання втрат лише на суму менше €1 млн.

«У поляків немає плану боротьби з АЧС. Протягом останнього півріччя відбулося шість технічних зустрічей представників польської влади з чиновниками з Брюсселя, на яких Комісія вказувала на необхідність надання плану. Однак вони не принесли результатів», — говорить комісар ЄС із питань сільського господарства Філ Хоган.

Він зазначив також, що в уряду Польщі є інші можливості підтримати фермерів, постраждалих від АЧС. Серед них — зміна «Програми розвитку сільських районів», за рахунок коштів якої можуть бути профінансовані заходи підтримки. У цій програмі є €300 млн, з яких €190 млн — це кошти ЄС.

При цьому він додав, що Польща разом з країнами Балтики отримала значні кошти від Генеральної дирекції здоров'я та безпеки продуктів харчування Європейської комісії на знищення хвороби.

«Я не чув, щоб хтось з польського уряду про це згадував», — сказав комісар.

Філ Хоган запевнив, що боротьба з африканською чумою свиней є дуже важливим питанням для Комісії.

«Ми дуже стурбовані поширенням вірусу, тому що наслідки для торгівлі свининою впливають не тільки на Польщу та балтійські країни, але і на весь ЄС. Після відкриття китайського ринку ми не хочемо труднощів у торговельних відносинах Європи з іншим світом через свинину», — зазначив комісар Хоган.

Виконано за допомогою Disqus