На Полтавщині загинуло близько 600 га цукрових буряків

15 травня 2017 610 0
Сергій Фролов, директор департаменту АПР Полтавської ОДА
np.pl.uaСергій Фролов, директор департаменту АПР Полтавської ОДА

Через різке похолодання на Полтавщині загинуло близько 600 га цукрових буряків, пишуть «Новини Полтавщини».

Про це під час обласної наради у режимі відеоконференції за участі аграріїв, широкого кола спеціалістів обласного та районного рівня, керівників сільськогосподарських та переробних підприємств розповів директор департаменту АПР Полтавської ОДА Сергій Фролов.

Як поінформував Сергій Фролов, на сьогодні у Шишацькому та Чутівському районах вже загинуло 0,6 тис. га цукрових буряків, щодо інших культур, похолодання може призвести до підвищеної вразливості комплексом хвороб та пошкодження ґрунтовини шкідниками.

Станом на минулий тиждень в області по всіх категоріях господарств посіяно ярих культур на площі 9787 тис. га у тому числі зернових та зернобобових 680, 5 тис. га. Наразі завершено посів ранніх зернових та зернобобових, цукрових буряків, завершується посів соняшнику.

Кукурудзи на зерно посіяли 42,8 тис.га. Як зазначив Сергій Фролов, Котелевський, Карлівський та Глобинський райони дещо зволікають з посівом цієї культури. При таких темпах посіву вищезазначені райони завершать її посів аж у червні місяці.

«Зважаючи на минулорічний досвід, коли у полі залишилось 69 тис. га незібраної кукурудзи, недосіяні площі ранніх зернових та соняшника варто засівати не кукурудзою, а збільшити по можливості площі круп’яних культур та сої»,— наголосив Сергій Фролов.

Також директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації вкотре звернувся до аграріїв і пасічників з проханням дотримуватись норм порядку проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітки сільськогосподарських угідь пестицидами. У цьому році вже зафіксовані випадки загибелі бджіл у господарствах населення області, зокрема у селах Ладижино, Стасі, Нехвороща Полтавського району та у Кошманівці Машівського району.

Виконано за допомогою Disqus