Кабмін пропонує фермерам вигідні умови для купівлі землі — експерт

26 травня 2017 267 0
Розроблена Кабміном модель реформи дозволить фермерам купити землю на вигідних умовах
kurkul.comРозроблена Кабміном модель реформи дозволить фермерам купити землю на вигідних умовах

Модель земельної реформи, яка розроблена Кабінетом Міністрів України, дозволить малим та середнім фермерам брати участь в торгах на земельні ділянки на пільгових умовах та уникнути конкуренції із крупним бізнесом, пише «РБК-Україна».

Про це заявив економіст незалежної групи макроекономічного аналізу та прогнозування IMF Group Григорій Кукуруза.

«Юридичні особи і іноземці не будуть недопущені до ринку землі. Відповідно малі та середні фермери зможуть викупити земельні фонди на більш лояльних умовах», — сказав він.

Також Григорій Кукурудза зауважив, що формування повноцінної власності на землю дозволить зупинити негативні тенденції в АПК, зокрема деградацію ґрунтів через виснажливе землекористування.

Станом на сьогодні в Україні 50% земель сільськогосподарського призначення здаються в оренду, більша половина із них — це короткострокова оренда до трьох років. За словами експерта, це не створює стимулу зберігати ґрунт у хорошому стані або інвестувати в нього.

Натомість отримання землі у власність спонукатиме до більш дбайливого ставлення до неї, тож від зняття мораторію виграють не тільки фермери, а й АПК України в цілому.

Виконано за допомогою Disqus