У Кабміні представлять концепцію першого етапу земельної реформи

30 травня 2017 159 0
У Кабміні провели обговорення засад земельної реформи
kurkul.comУ Кабміні провели обговорення засад земельної реформи

Кабінет міністрів України має намір найближчим часом створити міжвідомчу робочу групу у складі уряду, народних депутатів, представників профільних аграрних асоціацій і експертів, яка розробить концепцію першого етапу земельної реформи в Україні, ідеться на сайті Кабміну.

Читайте за темою: В Уряді триває закрите засідання щодо ринку землі

«За результатами наради в понеділок сторони домовилися створити міжвідомчу робочу групу у складі уряду, народних депутатів, представників профільних аграрних асоціацій і експертів. Найближчим часом робоча група представить концепцію першого етапу земельної реформи на основі вже існуючих напрацювань уряду і з урахуванням думки всіх, хто має відношення до розвитку аграрного сектору України», — інформують у відомстві.

За даними прес-служби, прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив підготувати урядову постанову, яка виключить зловживання на ринку землі вже зараз.

Згідно з повідомленням, існує кілька сценаріїв проведення земельної реформи в Україні, проте основним завданням уряду є вибір такої моделі, яка буде враховувати інтереси фермерів та сприяти розвитку українського села.

Зазначається, що в середньостроковій перспективі відкриття ринку землі дозволить змінити тип української економіки з сировинної на економіку з доданою вартістю.

Як повідомили в Кабміні, процес відкриття ринку в Україні має відбуватися поступово. Згідно запропонованої урядом моделі проведення земельної реформи, купувати землі, у разі скасування мораторію, зможуть тільки громадяни України — фізичні особи, при цьому максимальний поріг власності одного громадянина не буде перевищувати 200 га.

«На даному етапі ми категорично проти продажу землі іноземцям, проти відкриття ринку земель для юросіб… Якщо відкривати ринок, то так, щоб це сприяло створенню цього фермерського класу», — цитує прес-служба Кабміну.

У повідомленні наголошується, що учасники наради визнали факт існування тіньового ринку землі в країні. Так, за даними першого віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва, у 2016 р. на неконкурентній основі у користування було передано 1,5 млн га землі сільськогосподарського призначення. При цьому стартова ціна оренди за гектар становила всього 940 грн.

Натомість на конкурсній основі у користування було передано всього 42 тис. га земель за значно вищою ціною. Придбайте сульфат амонію за вигідною ціною

Виконано за допомогою Disqus