На Запоріжжі через холодну погоду постраждали плодові, суниця та кукурудза

1 червня 2017 585 0
Прохолодна погода пошкодила плоди дерев, суниці та посіви кукурудзи
kurkul.comПрохолодна погода пошкодила плоди дерев, суниці та посіви кукурудзи

На території Мелітопольського району Запорізької області приморозками були пошкоджені плодові дерева та суниці, у господарстві Бердянського району повністю загинули посіви кукурудзи, повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Запорізької ОДА.

Протягом декади агрометеорологічні умови для вегетації всіх сільгоспкультур та плодових дерев у Запорізькій області ускладнювались через прохолодну, в окремі дні із приморозками, погоду.

Низькі середньодобові температури повітря стримували активну вегетацію всіх сільгоспкультур, особливо негативну дію вони мали на посіви кукурудзи та огірків, які дуже сприйнятливі до холоду. Так, у кукурудзи різко знижується ріст рослин, а на посівах огірків можливе пошкодження рослин та навіть загибель від нестачі тепла.

Серед посівів озимої пшениці, вівса, ранніх посівів кукурудзи, гороху, соняшника переважає добрий стан.

Наразі у плодових культур триває формування плодів. У Мелітопольському районі у дерев черешні було зареєстровано пошкодження листя листокруткою.

Усього в області під урожай 2017 р. посіяно озимих колосових на площі 564,2 тис. га, в тому числі на зерно — 563,2 тис. га, з них озимої пшениці — 519,3 тис. га; озимого жита — 0,6; озимого ячменю — 43,3 тис. га, а також озимого ріпаку — 32,4 тис. гаПосіви озимих зернових культур по всіх категоріях господарств перебувають переважно в доброму та задовільному стані.

У поточному році планується посіяти ярих культур на площі 876,5 тис. га, ранніх зернових та зернобобових — 182,6 тис. га.

За станом на 30.05.2017 усього посіяно ярих культур на 847,1 тис. га (97% до завдання), в тому числі ранніх зернових — 183,6 тис. га або 100 % від запланованого, зокрема, ярого ячменю — 122,1 тис. га (91 %), гороху – 58,5 тис. га (134 %), пшениці – 1,3 тис. га (50 %).Також на полях області триває посів пізніх культур. На звітну дату посіяно 39,5 тис. га (85 % до плану) кукурудзи на зерно; 5 тис. га проса (43%); 531,3 тис. га соняшника (105% ); 14,3 тис. га сої (102% до завдання).

Польові роботи в господарствах області тривають, здійснюється підготовка ґрунту та сівба пізніх круп’яних культур, догляд та захист сільгоспкультур від хвороб та шкідників.Наразі погодні умови для проведення польових робіт задовільні.

Виконано за допомогою Disqus