Виробники надають перевагу пізнім сортам суниці

2 червня 2017 262 0
Урожай суниці
pixabay.comУрожай суниці

Ранні сорти суниці стають все менш популярними серед виробників заходу України. Окрім високого ризику втрати врожаю через заморозки, вони ще й виявляються менш рентабельними за пізні, повідомляє SuperAgronom.com.

Зокрема агрономи Волині та Львівщини говорять про великі втрати урожаю саме ранніх сортів через складні погодні умови та пізні заморозки цієї весни. В той час як пізні та середньостиглі сорти менше пошкоджені або взагалі не зазнали втрат.

До того ж, отримання ягоди суниці в ранні строки вимагає великої кількості додаткових затрат: на спорудження плівкових укриттів, більш ранній початок крапельного зрошення, додаткову ручну працю. Ці витрати не завжди окуповують себе, адже урожай із західних регіонів не може конкурувати за ціною та строками отримання із привозною суницею з Півдня та із Закарпаття.

А от пізні сорти, навпаки, мають більшу рентабельність. Їх плодоношення припадає на час, коли в південних областях урожай суниці вже зібрано, тому вартість ягід знову зростає. А висока якість та менша собівартість продукції пізніх строків збору забезпечують хорошу рентабельність виробництва.

Виконано за допомогою Disqus