На Херсонщині пропонують знову вирощувати бавовник

5 червня 2017 1242 0
Квітка бавовнику
pixabay.comКвітка бавовнику

У Херсонській області є великий потенціал вирощування бавовнику. Для відродження бавовництва потрібно всього лише запустити в роботу майже зруйнований Херсонських бавовняний комбінат (ХБК) та налагодити випуск спеціальних збиральних комбайнів, пише Superagronom.com із посиланням на ІА Таврія Ньюс.

До 1956 р. в Херсонській області було зайнято під бавовником близько 140 тис. га. Але поступово цей вид господарської діяльності зійшов нанівець. У ті часи весь бавовник доводилося досушувати в домашніх умовах, що створювало великі незручності і робило вирощування цієї культури недостатньо ефективним.

«Навіть якщо взяти мінімальний врожай бавовника в 10 ц/га і хоча б половину розкритих природним чином коробочок, то й це може принести $200 чистого прибутку з кожного гектара. Якщо врахувати, що вирощувати бавовник можна на солончаках та неродючих пісках, де зараз взагалі не ведеться господарська діяльність, то цей показник є доволі непоганим», — ідеться в повідомленні.

Колись херсонські виробники бавовни отримували вже до 94% природно розкритих коробочок, а деякі окремі сорти — і до 97%. Доморозний збір врожаю на Херсонщині становив до 80% всього врожаю. Тонна бавовняного волокна на світовому ринку коштувала від $1400 до $1800.

Але, окрім волокна бавовни, 70% урожаю складає насіння, з якого отримують бавовняну олію. А вегетативну масу рослини використовують для виробництва пелет. Отримують з бавовника й лимонну кислоту. Також це цінна сировина для хімічної та оборонної галузей, адже целюлозне волокно бавовнику використовують для виробництва пороху та інших речовин.

Є в Україні і напрацювання в селекції бавовника. Український сорт Дніпровський 5 значно перевершував за усіма показниками колись поширений тут болгарський сорт Белі-Ізвор.

Виконано за допомогою Disqus