Реклама

Українських свинарів звинувачують у маніпуляціях на ринку

16 червня 2017 120 0
Фігурка поросяти
pixabay.comФігурка поросяти

В Україні останнім часом стабільно зростають ціни на ринку живця свиней. Тому окремі учасники ринку вважають нестачу свиней забійних кондицій штучною та звинувачують виробників у притримуванні товарних партій з метою маніпулювання цінами, повідомили в Асоціації свинарів України (АСУ).

Зокрема, попереднього тижня середня закупівельна ціна на свиней першої категорії складала 43,2 грн/кг, що на 2,2% дорожче, ніж на рубежі сезонів. Проте з початку другої декади червня «м’ясні» свині живою вагою додали в ціні майже 3%. Тож середня планова ціна цього тижня закріпилася на рівні 44,5 грн/кг.

Тим не менш, вже в середині тижня подекуди озвучувалися і значно вищі ціни: деякі оператори із Західних областей «розписали» свинопоголів’я на цей тиждень по 45-46 грн/кг, а переробникам на Півдні країни пропонували товарні партії по 47-47,5 грн/кг.

Єдиною причиною підйому закупівельних цін на живець свиней і виробники, і переробники одноголосно називають дефіцит свинини.

Нестачу живця аргументують як загальним послабленням виробничих можливостей свинарства, так і активнішою торгівлею під час Великодніх та травневих свят, після яких побоювалися послаблення цін. Крім цього, підвищення середньодобової температури поступово послаблює темпи приросту ваги свиней, які тепер дещо повільніше набирають необхідні кілограми.

«Очікувати послаблення живця в ціні не варто. Швидше за все ціна на свинину живою вагою вже незабаром може перетнути психологічну позначку в 50 грн/кг», — розповіли в АСУ.

Виконано за допомогою Disqus