Реклама

Мірошніченко створює платформу для протидії рейдерству

20 червня 2017 100 0
Іван Мірошніченко, народний депутат (Об’єднання «Самопоміч»)
Kurkul.comІван Мірошніченко, народний депутат (Об’єднання «Самопоміч»)

Народний депутат (Об’єднання «Самопоміч») Іван Мірошніченко разом з іншими депутатами та лідерами громадської думки працює над створенням платформи з протидії рейдерству та для захисту інтересів бізнесу. Про це він повідомив у ексклюзивному коментарі AgroPolit.com.

Іван Мірошніченко розповів, що вчора, разом із колегою, народним депутатом Семеном Семенченком зустрівся в с. Бережинка Кіровоградської області з декількома десятками місцевих фермерів. Підставою для зібрання стало звернення до нього аграріїв, які потерпають від свавілля рейдерів. Тож 3 червня 2017 р. він і ще троє депутатів (Єгор Соболєв, Павло Костенко, Семен Семенченко) провели зустріч у Києві з фермерами із Кіровоградської, Миколаївської, Дніпропетровської та Вінницької областей. Люди розповіли про кричущі випадки силового захоплення та «віджиму» їхнього майна за участі та «кришування» органів влади та правоохоронців.

«У 90% випадків діє усталена схема: спочатку за пiдтримки Мін’юсту реєстратор змінює в один день право власності на майно з одного власника на іншого. Уже новий власник-рейдер переоформлює підприємство на іншу підставну людину, або передає у власність іншій структурі. Так відбувається кілька разів, тобто бізнес «відводять у бік». На поле з урожаєм завозять банди «тітушок», збирають зерно, забирають залишки агропродукцiï (у деяких випадках на десятки мільйонів гривень), на підприємство заводять нове керівництво-рейдер (з допомогою тих же «тiтушок») і це все відбувається з кровопролиттями. Паралельно рейдери «кошмарять» бізнес за допомогою усіх доступних їм механізмів тиску через органи влади: прокуратура, поліція, суди тощо. Доки фермер бігає по судах у пошуках істини, пише звернення в Мiн’юст, поліцію, ГПУ (не забуваймо, що продажний реєстратор уже підмінив власника) і доводить, що він не вовк в овечій шкурі, усі ці рейдерські оборудки законодавчо «цементуються» в різний спосіб, і спробуй потім простому фермеру доведи щось. Покровителями цього є працівники органів МВС, прокуратури, Міністерства юстиції, а судді виносять рішення на користь рейдерів. Таким чином органами державної влади нівелюється право власності та його гарантії в Україні», ― пояснює у коментарі виданню основні претензії фермерів народний депутат Іван Мірошніченко.

За його словами, рейдери замахуються переважно на господарства розміром 1-1,5-2,5 тис. га. Дуже маленькі (200 і більше га) їм нецікаві, пояснює політик, а от від великих можна відхопити по зубах.

«Тому вони вибрали прошарок середніх аграріїв, захищати яких нікому», – говорить він.

Він повідомив, що планує серйозно зайнятися питанням боротьби з рейдерством та захистом інтересів бізнесу взагалі.

«Я постійно витрачаю близько 30% свого часу на захист інтересів малого, середнього та великого агробізнесу. Постійно за когось воюю, але нинішній стан справ із рейдерством в АПК ― це просто здирництво з інвесторів. Усі випадки свідчать, що воно набуває рис системної проблеми, яка виливається у дуже неприємну тенденцію. Як із цим боротися? Усі депутатські звернення до МВС, ГПУ, НАБУ, САП та інших органів вже написані. Сподіваюся на адекватну відповідь. Та паралельно я планую найближчим часом разом з іншими депутатами й лідерами громадської думки створити системну платформу, яка даватиме адекватну відповідь та відсіч у рамках закону на такі виклики», ― підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама