Селяни на Харківщині повстали проти фермера

27 червня 2017 1097 0
Обробка поля з літака
livejournal.comОбробка поля з літака

У с. Голубівка, що на Харківщині люди постали проти фермера, який обробляє поля пестицидами за селом. Це впливає на самопочуття мешканців села та тварин, йдеться у сюжеті телеканалу Україна.

Раніше, на фермерів, які обробляють поля пестицидами скаржилися мешканці Прикарпаття, та Чернігівщини. У них масово гинули бджоли.

До недавнього часу поле за с. Голубівка, Харківської області було пасовищем для худоби. Два роки тому землю орендував фермер і заради гарного врожаю обробляє її пестицидами з літака.

Мешканці скаржаться на головний біль, запаморочення, свербіж та нудоту.

«У двір не з’явишся. Одразу губи печуть, язик коле», ― скаржиться мешканка с. Голубівка Любов Верченко.

У селян, від отруєння пестицидами гине худоба.

«Вони обробили без попередження у велику температуру, вітер дув на село і мені отруїли корову», ― занепокоєний мешканець села Віктор Пивоваров.

Люди зверталися до чиновників та правоохоронців, але все марно.

«У відповідях були лише відписки, що нічого поліція не вбачила, ніякого кримінального правопорушення. Ні кримінальних, ніяких», ― розповідає мешканка села Наталя Удовиченко.

У селищній раді розводять руками.

«Всі правоустановчі документи у порядку: на використання добрив, пестицидів. Він ні перед ким звітувати не повинен », ― повідомив заступник голови Великобурлуцької селищної ради Олександр Овсянников.

Підприємство, у якого поле знаходиться у суборенді, ситуацію не коментує.

За словами екологів, фермер порушує санітарні норми.

«Раніше цей контроль здійснювався с/г інспекцією, зараз її немає. Контроль не здійсню ніхто. В принципі, пестициди, по великому рахунку, це хімічна зброя», ― зазначив голова ради екологічної групи «Печеніги» Сергій Шапаренко.

Екологи бачать одне рішення ― повернути державі контроль за внесенням пестицидів.

Виконано за допомогою Disqus