С/г посіви на заході України опинилися під загрозою через погоду

3 липня 2017 142 0
Хмари над полем
kurkul.comХмари над полем

Минулого тижня на території Тернопільської області пройшла сильна злива зі шквальним поривчастим вітром.

Постраждали будівлі, дерева та, за деякими даними, сільськогосподарські посіви на полях кількох районів, пише SuperAgronom.com.

«Серйозних збитків негода не завдала, частково вилягли посіви кукурудзи та гороху. Пшеничні поля в порядку», — говорить старший агроном агрофірми «Західний Буг» Львівської області Роман Стрюков.

Агрономи компанії «Бучачагрохлібпром» повідомили, що їхні поля негода не зачепила, обійшла зі сторони Івано-Франківська.

«Все в порядку, наше господарство негода обійшла, колеги з Горохівського району повідомили, що у них буря була сильніша», — розповів головний агроном «Агросвіт-Волинь» Волинської області Петро Смик.

Агроном СФГ «Калина», що у Тернопільській області, Ігор Фостик повідомив, що втрат урожаю не спостерігається, негода шкоди посівам не завдала.

«Негода обійшла стороною, посіви в порядку, все гаразд, готуємось потихеньку до жнив», — повідомив нам агроном філії «Мрія» Нібулон (Хмельницька область) Сергій Салтовський.


Те ж саме розповів і його колега з Волинської області, агроном ТОВ ім. Лесі Українки Микола Лозовицький.

«Після негоди одразу обстежили посіви, все в порядку, втрат ніяких немає», — сказав він.

 

Агроном тернопільського підприємства «Агропродсервіс» також запевнив, що значної шкоди негода не спричинила.

 

«Слава Богу, негода не пошкодила посіви, лише в деяких місцях підлужило ячмінь, але посіви не полягали, все в порядку. У нас все гаразд, якраз учора святкували День поля», — розповів Андрій Кулян.

 

Агроном «Дунай-Агро» Григорій Опанасенко розповів нам, що, за деякими відомостями з регіону, окрім шаленого вітру та зливи подекуди виникали справжні смерчі. У епіцентрі цих смерчів посіви просто поламало та покрутило, проте чи значні втрати, він наразі не знає.

Виконано за допомогою Disqus