Фермерів звинувачують у загибелі бджіл на Луганщині

10 липня 2017 158 0
Мертві комахи
pixabay.comМертві комахи

У м. Сватове та Сватівському районі на Луганщині масово загинули бджоли. Пасічники звинувачують фермерів, які в цей час обробляють поля хімікатами, повідомляють «Донецкие новости».

У деяких домогосподарствах вимерла майже половина бджолосімей. Пасіка бджоляра Миколи Тимофєєва вціліла в 2015 р., коли у Сватовому горів склад боєприпасів. Тепер же господар підраховує збитки зі своїх 11 вуликів.

Причиною загибелі бджіл Микола Тимофєєв вважає отрутохімікати, якими фермери обприскують поля.

«Бризкають поля без попередження. 5 років тому у мене 8 вуликів полягло 100%. Поле там бризкали, ячмінь, коли цвіло»,  — каже бджоляр.

Подібна ситуація і на пасіці поблизу Сватового. Тут більше 100 вуликів, а поруч сільськогосподарські угіддя. Пасічник Євген Кагала теж звинувачує фермерів, які обробляють поля в цей час.

Також бджолярі звинувачують одну з місцевих служб, яка повинна видавати дозволи фермерам на використання хімікатів.

Голова громадської ради Юрій Ірха бачить причину ситуації в тому, що не виконуються службові обов'язки тих служб, які відповідають за правовідносини між власниками пасік і людьми, які застосовують отруйні речовини на полях району.

Щоб уникнути отруєння бджіл, на деяких територіях, бджолярів попереджають заздалегідь або обприскують поля вночі. У такі дні вулики закривають.

За словами спеціалістів, довести причину смерті бджіл складно. Власники пасік повинні бути зареєстровані в ветеринарній службі. Тоді можна взяти проби.

«Фахівці виїжджають на місце, допомагають у правильному відборі для відправки на аналіз в лабораторії Харкова, Дніпра, Києва для встановлення справжньої причини загибелі бджіл», — пояснює головний спеціаліст Держпродспоживслужби у Сватівському районі Віктор Винник.

Щоб знайти справжню причину смерті бджіл і безпідставно не звинувачувати фермерів, бджолярі попросили районне керівництво створити спеціальну групу, куди увійдуть профільні служби і бджолярі.

Виконано за допомогою Disqus