Фермери звинуватили комісію при Мін’юсті у посібництві рейдерам — ВАР

11 липня 2017 101 0
Тіні двох чоловіків
olympia.grТіні двох чоловіків

Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції звинувачують у посібництві рейдерам, пише Всеукраїнська аграрна рада (ВАР).

Таке припущення висловили фермери, які стали жертвами рейдерських захоплень.

«Комісія, яка створена при Міністерстві юстиції під соусом благих намірів, і мала б боротися з підробкою документів, стала найголовнішим рейдером країни. Без суду і слідства вона скасувала реєстрацію наших договорів оренди, працюючи суто на замовлення агрохолдингу», — розповів генеральний директор господарства «Перлина Поділля» Сергій Іващук.

Читайте за темою Сльози Бережинки: про рейдерство, віче та наслідки

Аналогічний випадок стався і на підприємстві «Прометей».

«Нам скасовують договори 13 червня 2017 р., а 15 червня буквально за день холдинг реєструє нові договори оренди. Комісія не поставила до відома ні нас, ні реєстратора, не провела жодних слідчих дій і ніякої перевірки. Ми досі не маємо цього рішення на руках. Нам ніхто не пояснює, чому скасували законну реєстрацію», — зазначив обліковець підприємства «Прометей» Олег Томинчук.

В обох випадках агрофірми звернулися до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації із заявами, що певні підприємства присвоїли їхні договори оренди, зареєстровані в 2012 р. В обох випадках Комісія прийняла рішення на користь агрохолдингів, позбавивши членів ВАР частини земельних банків.

Однак дані рішення були незаконними. Власники землі - орендодавці і «Перлини Поділля», і «Прометею» це підтверджують самі.

«Сама громада каже, що нічого не підписувала. Люди в очі не бачили договори 2012 р.», —розповів Олег Томинчук.

Служба корпоративної безпеки ВАР направила відповідні звернення щодо даної ситуації до Національного антикорупційного бюро України, Генеральної прокуратура та Міністерства внутрішніх справ та тримає ситуацію на постійному контролі.

 

Виконано за допомогою Disqus