Австрія. Учені виявили новий вірус свиней

12 липня 2017 96 0
Поросята
pixabay.comПоросята

Дослідники з Університету ветеринарної медицини у Відні (Vetmeduni) виявили новий вірус у поросят. Деякі новонароджені поросята тремтять незалежно від температурних умов.

Так звані «тремтячі поросята» мають симптоматичні прояви, схожі з симптомами класичної чуми свиней і характеризуються ураженням головного та спинного мозку, повідомляє «Зерно».

Нещодавно відкритий вірус носить назву LINDA (Lateral shaking Inducing NeuroDegenerative Agent).

Збудник захворювання має близьку спорідненість з австралійським вірусом Bungowannah і більш далеку — з класичною чумою свиней.

«У 2015 р. на одній з австрійських ферм були виявлені новонароджені поросята з симптомами тремтіння. Ці поросята були заражені вірусом, який вражає головний і спинний мозок, в результаті чого виникає сильний тремор. Дане захворювання приносить величезні фінансові втрати виробникам свиней», — ідеться в повідомленні.

Раніше вважали, що збудником хвороби був недавно виявлений в Європі і США атиповий свинячий вірус (APPV). Але завдяки проведенню високоспеціалізованих тестів, виявилося, що патоген має іншу природу. Тому вчені з Vetmeduni розробили інноваційний тип діагностичного тесту, який в кінцевому підсумку привів до відкриття нового вірусу.

За словами вчених, повний аналіз генома (структура РНК) і властивостей білків ясно показав: нещодавно відкритий патоген відноситься до вірусів сімейства Flaviviridae. Подібні патогени заражають ембріони свиней, овець і великої рогатої худоби, часто вражаючи центральну нервову систему, але інфекція є відносно безпечною для людей.

Наразі вчені розробляють серологічний аналіз, щоб дізнатися більше про поширення вірусу LINDA в Австрії і визначити кількість заражених поросят.

Виконано за допомогою Disqus