ТОП-3 причини чому іноземці бояться інвестувати в АПК

17 серпня 2015 78 0
ТОП-3 причини чому іноземці бояться інвестувати в АПК
Кurkul.comТОП-3 причини чому іноземці бояться інвестувати в АПК

Іноземні інвестори не поспішають інвестувати в Україну, посилаючись на політичні ризики та економічну нестабільність, про це в інтерв’ю «ЛІГАБізнесІнформ» розповіла голова представництва «Міжнародної фінансової корпорації» (МФК) в Україні Олена Волошина.

«На жаль, сказати, що інвестиційний імідж України нині високий, я не можу. І на це є вагомі причини. По-перше, конфлікт на Сході. Найчастіше інвестори не дуже проінформовані і думають, що військове протистояння йде у всій країні, і їм потрібно пояснювати, як все насправді, що конфлікт має локалізований характер», — зазначає експерт.

На її думку, другий фактор — це реструктуризація суверенної заборгованості і розмови з приводу потенційно можливого дефолту. І третій фактор — це те, що Україна до цих пір не продемонтрувала світу ніякої наглядної історії.

«Можна перераховувати кількість реформ, проведених останнім часом, можна відзначити дії нового уряду у роботі з держпідприємствами, можна відзначити те, що робиться в Національному банку і в банківському секторі. Але це не ті історії, які сприймаються світом, як щось кардинальне. Усе це разом призводить до того, інвестори сидять і чекають», — переконана Олена Волошина.

На переконання експерта, зараз інвестори, які з'являються в країні, двох типів: одні шукають дешеві активи, але їх очікування ще не відповідають готовності українських власників ці активи продавати. І є інтерес у так званих стратегів, які сфокусувано хочуть зайти на український ринок, оскільки тут більше 42 млн населення, або є цікаві товари, які потенційно хочуть вивозити на свій ринок.

«Тут доречно говорити про азіатські компанії — китайські, корейські, арабські інвестори, які зацікавлені в придбанні, наприклад, наших продуктів харчування», — сказала Олена Волошина.

Виконано за допомогою Disqus

+ 24° ... + 13°

Вітер

3.8м/с

Опади

0мм

Вологість

57%
Матеріали за темою