В Україні запустили ф’ючерсні контракти на зернові

2 серпня 2017 107 0
Колосся
kurkul.comКолосся

«Українська біржа» у співпраці з Державним агентством резерву України запровадила торгівлю поставними ф’ючерсними контрактами на зернові, пише АgroРolit.com.

Про це в ході прес-конференції повідомив голова правління «Української біржі» Олег Ткаченко.

Типовий договір поставки для біржі було розроблено за участю експертів проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», а специфікації ф’ючерсних контрактів та нову редакцію Правил торгівлі повністю узгодила Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

«Ми запропонували ринку нові інструменти — ф’ючерсні контракти з поставкою базового активу. Сьогодні виконано першу угоду, яка завершилася поставкою зерна за договором. До цього часу всі ф’ючерсні контракти, які торгувалися в Україні, були виключно розрахунковими — тобто, без поставки базового активу. Контракти, які почали торгуватися на «Українській біржі», відрізняються тим, що вони закінчуються реальною зміною власника аграрної продукції», — розповів Олег Ткаченко.

За словами голови Держрезерву Вадима Мосійчука, участь в проекті дозволить елеваторам більше завантажити свої потужності.

На першому етапі задіють елеватори Миколаївської, Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Перші торги відбулися з поставкою пшениці на Державному підприємстві «Хлібна база № 76» Державного агентства резерву України, яке розташоване в Миколаївській області.

Ф’ючерсний контракт з поставкою базового активу — це контракт, за яким продавець зобов’язується поставити базовий актив, а покупець зобов’язується оплатити та отримати базовий актив за погодженою ціною та в строки, обумовлені при укладанні контракту.

Поставка здійснюється шляхом перереєстрації прав власності на пшеницю, яка зберігається на елеваторі. Ф’ючерсні контракти, наприклад, на пшеницю користуються попитом у світі в аграрних виробників, які з їх допомогою страхуються від коливань цін, або негативних трендів на ринку аграрної продукції. Ф’ючерсні контракти також мають попит з боку трейдерів, які заробляють на коливаннях цін в коротко- та довгостроковій перспективі.

Виконано за допомогою Disqus