Депутат закликає ввести мораторій на укладення договорів емфітевзису

17 серпня 2017 626 0
Чоловік у полі
zib.com.uaЧоловік у полі

Влада має ввести мораторій на укладення договорів емфітевзису в Україні до моменту відкриття ринку землі.

Таку точку зору висловив в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com народний депутат, голова аграрного парламентського підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу, інновацій та з питань базових галузей в агропромисловому комплексі Валентин Дідич.

Нагадаємо, що офіційною статистикою, договорів емфітевзису укладено на 40 тис. га, за неофіційною ― 2 млн договорів.

Після відкриття ринку землі договори оренди визнаватимуться недійсними, також вважає народний депутат аграрного комітету Валентин Дідич.

«Ми прийдемо до цього. Якщо не придумають запобіжники, які дозволять людям адекватно реалізувати своє право власності й вільно розпоряджатися земельною ділянкою, то після відкриття ринку землі емфітевзис стане основним фактором дестабілізації суспільства. Думаю, що зараз потрібно ввести мораторій на укладення договорів емфітевзису», ― підсумовує він.

Крім того, він  вважає, що  слід змінити законодавство з використання цих договорів. 

«Потрібно прописати у законодавстві чіткі вимоги, у яких випадках договори емфітевзису можна укладати, а в яких ― ні. Наприклад, якщо фермер планує виростити фруктовий сад, то йому цей договір потрібен. Адже, якщо завтра ми відкриємо ринок землі, його працю буде зруйновано», ― вважає народний депутат.

Виконано за допомогою Disqus