Україна збере найнижчий врожай яблука за останні 6 років

17 серпня 2017 364 0
Яблука
kurkul.comЯблука

Валовий збір яблук в Україні у 2107 р. скоротиться  на 10%  до 1 млн т.  Це один із найнижчих врожаїв яблук за останні 6 сезонів, втім, зниження виробництва буде досить незначним, в порівнянні з Росією та країнами ЄС, пише Інфо-Шувар.

Про це в повідомив керівник «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев.

За попередніми оцінками WAPA , у сезоні 2017 р.  країни ЄС  зберуть  9,3 млн т яблук, що буде найнижчим за останні 10 років врожай.

Польща, яка є головним постачальником імпортного яблука в Україну, збере всього 2,8 млн т яблук, тобто на 35% менше від попереднього сезону.

У Росії, яка попри ембарго, лишається де-факто головним зовнішнім споживачем українського та європейського яблука, валовий збір  в 2017 р. становитиме 1,1 млн т проти 1,7 млн т у попередньому сезоні.

«Загалом, ми очікуємо, що конкуренція з польським яблуком в Україні в цьому році суттєво послабшає,  а станом на квітень 2018 р. українське яблуко буде коштувати мінімум на 18% дорожче, ніж в попередньому сезоні. Попри це,  обсяг експорту залишиться на тому ж рівні, або навіть трохи зросте», — зазначив Олександр Хорев.

Виконано за допомогою Disqus