В Україні зафіксували історичний рекорд цін на кавуни

23 серпня 2017 4238 0
Кавуни
kurkul.comКавуни

Ціни на кавуни в Україні продовжують стрімко рости і вже в рази перевищують максимальні показники для кінця серпня за всю історію незалежності країни.

Про це свідчать дані моніторингу «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Станом на 22 серпня українські фермери вже пропонують кавун високої якості по 4-4,5 грн/кг, ціни на некондиційну продукцію стартують від 2,5 грн/кг.

Таким чином, тільки з початку поточного тижня ця продукція на ринку України подорожчала в 1,6-1,7 рази.

«Зараз ціни на кавуни в українських господарствах вже в середньому в 6,3 рази вище, ніж в аналогічний торішній період і є рекордними для кінця серпня за всю історію незалежності України. Для порівняння: до цього максимальними вважали ціни серпня 2014 р., проте тоді вони не перевищували 2,3 грн/кг», — ідеться в повідомленні.

Настільки високий ціновий рівень аналітики ринку пояснюють досить значним скороченням виробництва кавунів в країні через аномальну спеку в другій половині літа. У той же час необхідно підкреслити, що таке різке подорожчання вкрай негативно позначається на попиті.

Експортери відмовляються вести закупівлі за поточними цінами, тоді як темпи збуту на внутрішньому ринку також знизилися. Більш того, покупці все частіше залишаються незадоволені якістю пропонованої продукції.

Читайте за темою: Ціни на кавуни встановили новий рекорд

Виконано за допомогою Disqus