Фермери та агрохолдинги в Канаді навчилися мирно співіснувати ― Ковальський

29 серпня 2017 154 0
Денис Ковальський, канадський фермер, виходець з України, радник голови АФЗУ
Kurkul.comДенис Ковальський, канадський фермер, виходець з України, радник голови АФЗУ

Фермери та агрохолдинги можуть співіснувати в мирних умовах. Про це заявив канадський фермер, виходець з України, радник голови АФЗУ Денис Ковальський в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com.

Нагадаємо, що Latifundist.com та Kurkul.com запустили проект «Розмір не має значення», який показує точки дотику агрохолдингів і фермерських господарств.

Для підтвердження своєї точки зору, Денис Ковальський привів приклад Канади, де він в минулому працював у Міністерстві сільського господарства Канади.

«В Канаді також є агрохолдинги, але такого руху, щоб фермери й холдинги протистояли, немає. Вони навчилися мирно співіснувати. Фермери  у Канаді ― це сила», ― наголосив фермер.

За його словами, в Україні потрібно розбудовувати фермерський рух, сімейні ферми, тому що це найбільш ефективний шлях господарювання.

«В Канаді, для прикладу, більшість сільських господарств ― це сімейні фермерства. У них можуть бути різні банки землі ―  від кількох десятків до кількох тисяч га. Хоча кожен фермер ще на початку минулого століття починав із 65 га, які можна було купити за $10. Так зробила моя сім’я. У нас є одна сімейна ферма на 4 тис. га. Один із менеджерів цієї ферми ―  агроном з Умані», ― розповів Денис Ковальський.

Він відмітив, що Канаді вдалося розбудувати фермерство завдяки тому, що була гарна можливість, коли продавали вільні землі та їх заселяли.

«Уже тоді фермери об’єдналися в кооперативний рух. Потім у 1935 р. уряд створив Пшеничну комісію. І тоді канадські фермери не заходили на ринок поодинці, а робили це через комісію, яка працювала не на себе, а на фермерство. Також було введено багато програм на страхування урожаю від засухи, граду чи шкідників. Були різні програми, які стабілізували ситуацію на агроринку», ‒ підсумував Денис Ковальський.

 

 

Виконано за допомогою Disqus