Фермер + топ менеджер холдингу під одним дахом

280
0
Микала та Лариса Бачинські
Kurkul.com
Микала та Лариса Бачинські Kurkul.com

Раз вже ми розпочали проект «Розмір не має значення», то намагаємося при будь-якій нагоді розпитати, що думають про відносини між фермерами і холдингами представники обох сторін. Завдяки цьому запитанню, іноді відкриваються незвичайні історії. Наприклад, як фермер віддав 50 га землі на користь дружини, яка очолює кластер холдингу.

«Непросто в нашій державі жити фермеру», — на наш подив, так відповіла на це запитання директор Житомирського кластера агрохолдингу «Агро-Регіон» Лариса Бачинська в своєму інтерв'ю під час АгроЕкспедіції Соя. І пояснила: «Я це точно знаю — у мене чоловік фермер. У нього 30 га землі в нашому районі ».


Посіви сої агрохолдингу «Агро Регіон»

Звісно, нас відразу зацікавило: а як же живеться такому «симбіозу»?

«Прекрасно живеться! Вважаю, що моєму чоловіку дуже пощастило зі мною, - посміхається Лариса Петрівна. — Я хоч за освітою економіст, але на такій посаді доводиться дізнаватися всі тонкощі агрономії.

Додому з роботи приходжу і відразу запитую:

- Як там поля, ти вже провів такі-то роботи?

- Та ну, — відповідає, — навіщо це?

- Як навіщо?  Ану поїхали, подивимося, що там діється.

Приїхали, подивилися: «Щось мало тут бульбочкових бактерій, значить, азоту недостатньо вніс!» Швидко з'їздив, вже до вечора добрива внесені ».

Незважаючи на такі сімейні історії, чоловік Лариси Петрівни, Микола Іванович Бачинський, — досить ефективний фермер. І «годувальником сім'ї» Лариса Петрівна назвала саме його. Але оскільки дружині часто доводиться контролювати виробничі процеси в холдингу, в якому технології на більш високому професійному рівні, вона допомагає чоловікові не робити фермерських помилок.


Лариса Бачинська, директор Житомирського кластера агрохолдингу «Агро Регіон»

У нього, до речі, досвід теж чималий. Всі 30 гектарів обробляє сам. Він і тракторист, і водій, і «економіст» — вміє розрахувати витрати, знає, як заощадити на ресурсах.

І якщо говорити про маржу, то у ферми вона насправді вища. Невелике приватне господарство податки менші платить і не несе такого соціального навантаження, як холдинг, який намагається піклуватися про місцеві громади і сільську інфраструктуру.

Втім, Микола Бачинський теж не з тих, хто все собі збирає «під подушку».

«Соціального бюджету у нього, звичайно, немає. Але якщо селу потрібно допомогти, то він вважає це своїм обов'язком. Наприклад, за своєю ініціативою чистить дороги від заметів. Люди якось не замислюються, що це його особисті витрати ».

Саме чоловік разом з дітьми підштовхнули до участі в конкурсі на посаду директора.

«Ти, каже, це заслужила, — згадує Лариса Петрівна. — У тебе досить сил, енергії, розуму — ти зможеш! » — повторював він. А я дуже боялася. Крім мене подавали заявку троє чоловіків. Але у мене за плечима теж був чоловік і мені все вдалося! »

Сильна моральна підтримка дуже важлива. Що не кажіть, а жінці нелегко справлятися з колективом, де більшість — «мужики від землі», не звичні до всяких гендерних тонкощів, зате звичні до міцного слівця.

«Тут мій чоловік мені дуже допомагає. У мене характер м'якший, я більш лояльна до людей. А він дуже принциповий і жорсткий. У разі чого прямо дає поради-вказівки: «Тримайся, будь твердіше, більш вимоглива, іноді і кулаком по столу можна стукнути». Як дослухаюсь його поради, так поставлені завдання відразу і вирішуються », — напівжартома каже Лариса Петрівна.


Лариса Петрівна Бачинська

 Останній діалог відверто шокував Агро Експедиторів:

- А пайовиків ви ділите? — уточнили ми.

- Чоловік віддав в наш холдинг 50 га, раніше у нього було 80 га, - спокійно відповіла Лариса Петрівна.

- Ну можливо хоча б хімію і насіння у «перепродавців» з агрохолдингів купує? — не заспокоїлися ми ...

- Це було б нижче його гідності. Він не хотів би, щоб його так обманювали, і не хоче брати участь в схемах, коли хтось краде у власника холдингу.

Ось вам хороший приклад. Якщо є спільні цілі, то не має значення — чи ти великий холдинг чи малий фермер. Реалізувати їх можна разом, підставляючи плече, доповнюючи один одного і надихаючи.

Алла Гусарова, Kurkul.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus