Висока температура негативно вплинула на урожай кукурудзи — експерт

21 серпня 2015 59 0
Висока температура негативно вплинула на урожай кукурудзи — експерт
Vkurse.uaВисока температура негативно вплинула на урожай кукурудзи — експерт

Урожай кукурудзи в 2015 р. знизили вітри-суховії, а урожай ранніх зернових — дефіцит опадів. Про це повідомила завідуюча відділом агрометеорології «Укргідрометцентру» Тетяна Адаменко в інтерв'ю сайту «Голос UA».

«Небезпечні не так самі високі температури, як гарячі суховійні вітри, які відображаються на продуктивності посівів. У нас на полях в липні залишалися кукурудза і соняшник, які обіцяли цього року дати дуже хороший урожай. Зокрема, у кукурудзи було сформовано, в середньому, по два качана на рослину, це — дуже багато. Але через спеку врожай «королеви полів» не буде рекордним, адже кукурудза повинна була ще рости до 20-25 серпня, а вже потім почати дозрівати. Високі температури на початку серпня скоротили вегетаційний період, зерен утворено менше і вони не такі важкі, як очікувалося. Але на заході країни через небувалий тепла урожай кукурудзи все одно буде хорошим», — повідомила Тетяна Адаменко.

При цьому фахівець зазначила, що на ранні зернові — пшеницю, ячмінь і, частково, жито — вплинуло і те, що опади весь час були в дефіциті.

«Однак, коли наступав критичний період, якісь дощики все одно випадали. Тому не можна сказати, що за цими культурами ми отримали низький урожай. Зокрема, пшениці очікується близько 45 ц/га, при тому, що вона була в набагато гіршому стані, ніж у минулому році. Не знаю, чим це пояснити — новими технологіями або сортами. Але «класичної» посухи до початку липня ми не спостерігали, в грунті була якась волога, поки не прийшли дуже високі температури», — додала вона.

Виконано за допомогою Disqus

- 4° ... - 8°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

91%