АМКУ екстрено з’ясував, чому ціни на курятину «злетіли» вгору

9 вересня 2017 111 0
Курятина
finforum.orgКурятина

У вівторок 5 вересня 2017 р. Антимонопольний комітет України скликав екстрену нараду для обговорення проблеми стрімкого зростанням цін на м'ясо курятини в період липня — вересня цього року, враховуючи соціальну значущість цієї продукції. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Комітет ініціював обговорення з представниками виробників курятини, галузевих асоціацій, найбільшими національними роздрібними мережами, а також органами державної влади, які реалізують державну політику у сфері сільського господарства (Мінагрополітики), економіки, торгівлі та цінового регулювання (МЕРТ).

Представники індустрії назвали декілька факторів, котрі впливають на ціну. Зокрема було виділено зростання собівартості виробництва, спричинене здорожчанням кормових та енергоносіїв, підвищенням заробітної плати персоналу підприємств і загальною девальвацією національної валюти щодо долара та євро, що впливає на закупівельну ціну імпортованих складових у виробничому процесі.

На сьогодні, за даними представників роздрібних мереж, закупівельна ціна на м'ясо курятини упродовж останніх двох місяців зросла в середньому на 25%. За їхніми ж словами, причиною здорожчання курятини є стрімке зростання попиту споживачів, які перейшли від купівлі червоних типів м’яса (свинини та яловичини) до більш доступного продукту.

Водночас представник Мінагрополітики, базуючись на даних Держстату, повідомив, що профільне відомство не вбачає дефіциту м’яса курятини на вітчизняному ринку.

І додав, що прогнозований рівень споживання в абсолютних величинах м’ясної продукції на душу населення збільшився з 51 кг (за 2016-й) до 53 кг (у 2017 році). Водночас відсоткова частка споживання м’яса птиці (зокрема, курятини) збільшилася через загальне зниження купівельної спроможності населення.

«Ще на початку серпня цього року Комітет звернувся до виробників м’яса курятини та представників роздрібної торгівлі з офіційним запитом про надання інформації щодо причин зростання цін на куряче м’ясо. За результатами перевірки такої інформації, якщо підтвердиться необґрунтованість підняття цін та ознаки вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, Комітетом будуть здійснюватися подальші процесуальні дії з метою припинення порушення», — зазначив голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Він додав, що до компетенції відомства не входить процес регулювання ціни на товари, впливу на комерційну стратегію підприємств, адміністративно орієнтуючи їх на пріоритетність наповнення товарами внутрішнього ринку. При цьому всі, хто мають докази порушення на ринку м’яса курятини, можуть уже зараз надати їх АМКУ.

Виконано за допомогою Disqus