АЧС продовжує поширення Україною

7 жовтня 2017 94 0
Свині в свинарнику
Kurkul.comСвині в свинарнику

Через спалахи АЧС введено карантин в 23 населених пунктах у 15 областях України. В уражених регіонах вводяться обмежувальні заходи, блокується переміщення свиней та продукції тваринництва, вилучається худоба та проводиться дезінфекція.

Про це повідомляє УНІАН.

Карантин введено в населених пунктах Волинської, Полтавської, Донецької, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Київської, Одеської, Херсонської, Вінницької, Рівненської, Хмельницької, Дніпропетровської, Харківської та Чернігівської областей.

Карантин оголошується на 40 днів, якщо протягом цього часу ветеринари не виявлять нових спалахів, — населений пункт вважається оздоровленим.

Нагадаємо, уряд пропонує в 2018 р. у 6 разів збільшити фінансування Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів для боротьби з небезпечними вірусними захворюваннями тварин, зокрема, на африканську чуму свиней

За попередніми підразунками голови відомства Володимира Лапи, при збереженні тенденції поширення АЧС, Україна до 2020 р. втратить більш як 1,2 млн свиней, це 4 млрд грн, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 млрд грн.

Виконано за допомогою Disqus