Україна та Чехія спільно боротимуться з АЧС

9 листопада 2017 72 0
Україна та Чехія спільно боротимуться з АЧС
Kurkul.com

В рамках візиту до м. Праги, з метою участі в Міжнародній конференції високого рівня з проблематики африканської чуми свиней (АЧС), заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева та Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа провели двосторонню зустріч із заступником Міністра сільського господарства Чехії Іржі Шіром та головним ветеринарним лікарем країни Збинеком Сімерадом. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Основними темами, які були обговорені під час зустрічі, стали напрямки подальшої двосторонньої співпраці в аграрному секторі між Україною та Чехією, ситуація та шляхи боротьби з АЧС.

«Українська сторона зацікавлена в більш активному використанні експертизи та напрацювань Чеської Республіки в питаннях реформи лісового господарства, системи управління та контролю в органічному сільському господарстві, а також у ветеринарній і фітосанітарній сфері»,— зазначила Ольга Трофімцева.

Іржі Шір, зі свого боку, запевнив у готовності розглянути конкретні пропозиції по кожному напрямку співпраці. Він відмітив інтерес чеської сторони до збільшення двосторонньої торгівлі в агропромисловому секторі. З метою налагодження більш тісних контактів між бізнесом України та Чехії, за словами заступника Міністра сільського господарства, на лютий 2018 року заплановано проведення бізнес-форуму в Києві. Під час якого велику увагу буде приділено саме бізнесу в аграрній та харчовій сферах.

Сторони обговорили реалізацію принципу регіоналізації щодо високопатогенного грипу птиці та деякі питання доступу продукції на ринки обох країн. Володимир Лапа підкреслив нагальну необхідність формування більш ефективної системи обміну інформацією щодо АЧС в обох країнах, включаючи випадки захворювань в дикій природі.

Чеські колеги розповіли про досвід реагування на спалах АЧС та використані заходи, а також запевнили у готовності до співпраці не лише щодо запобігання та боротьби з АЧС, але й в інших ветеринарних питаннях.

 

 

 

Виконано за допомогою Disqus