Виробники кавунів не змогли побити минулорічний результат з експорту

15 листопада 2017 106 0
Кавуни
Kurkul.comКавуни

Виробникам кавуна в Україні в цьому році не вдалось втілити амбітні плани щодо експорту. В поточному сезоні обсяги продажу українських кавунів на зовнішньому ринку склали менше 18 тис. т. Рік тому, результат на рівні 20 тис. т фахівці ринку також назвали незадовільним. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Кавуновий сезон, що лишився позаду, був дуже важким для українських виробників. Він досить рано розпочався і дуже швидко закінчився. Перша партія українських кавунів перетнула кордон Молдови в останній тиждень червня, а вже у другій половині серпня нам фактично не було чого експортувати», — розповідає експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Читати по темі:  Понад 80% кавунів зіпсувалися ще на полях

За її словами, ранній початок сезону став можливий за рахунок суттєвого розширення виробничих площ під раннім кавуном, саме через це в червні ціни на продукцію в українських господарствах обвалились до рівня собівартості. Але на цьому перешкоди не закінчились. У серпні через аномальну спеку та посуху українські фермери втратили значну кількість врожаю, і хоча ціни в останній місяць літа злетіли досить помітно, більшість фермерів цим не скористались. Господарствам було досить важко сформувати мінімальну партію продукції навіть для внутрішнього ринку, не говорячи про експорт.

«Українські експортери в цьому році намагались вийти на високомаржинальні ринки ЄС, разові поставки відбувались в напрямку Німеччини, Голландії, Великобританії та Чехії. Не можна впевнено сказати, що всі ці спроби були успішними, бо, на жаль, наше розуміння продукту експортної якості досить відрізняється від вимог покупців в названих країнах. Але в будь-якому випадку, наші експортери отримали певний досвід і дуже хотілося б, щоб вони врахували його при плануванні своєї діяльності в наступному сезоні», – повідомила Тетяна Гетьман.

Слід зазначити, що падіння міжнародної торгівлі українським кавуном спостерігається вже другий рік поспіль. В 2015 р. на зовні було продано майже 30 тис. т українського кавуна, тобто, за останні три роки експорт скоротився майже в 2 рази. Найбільший обсяг кавунів в розмірі 44 тис. т за останнє десятиріччя Україна експортувала в 2010 р.

Виконано за допомогою Disqus