Американський башкир

111
Американський башкир Джерело: bib.ge
Назва породи Американський башкир American Bashkir
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною американської кучерявої башкирської породи є США. Вперше кучеряві коні були виявлені в Сполучених Штатах в 1898 році на території гірської гряди в Центральній Неваді. Походження ж і історія цієї досить древньої породи коней достеменно невідомі. Існує версія про спорідненість американських башкирів з російськими башкирськими кіньми Уральських гір. Також припускають, що предком породи може бути таджицький кінь Локай. Ще одне припущення – ці коні могли переправитися в Америку по крижаному перешийку під час останнього льодовикового періоду. Як би там не було, сучасна історія породи почалася в 1898 році, після виявлення трьох незвично дивних кучерявих коней в Неваді Пітером Демель. Він забрав їх до себе на ранчо і став розводити. Звідти вони і поширилися по всій Америці. Офіційно порода була зареєстрована в 1971 році, тоді ж була відкрита і племінна книга.

Стандарт породи

Висота американської кучерявої башкирської конячки від 147 до 150 см. У представників цієї породи важка широколоба голова, очі східного типу, коротка і мускулиста шия, пропорційний і добре обмускулений тулуб. Корпус цих конячок широкий і глибокий, спина пряма, а кінцівки порівняно короткі, з широкими кістками і твердими хорошими копитами. Грива, хвіст і шерсть у цієї породи густі і пишні. При цьому особливістю породи є кучерявість шерсті. Характерною властивістю породи є також скидання вовни на хвості і гриві в літній період, і відростання її взимку. При чому ген кучерявості у цих коней є домінантним, і вони стійко передають його у спадок. А шерсть цих тварин абсолютно не алергенна.

Господарська характеристика

Ці коні дуже витривалі, наполегливі, пристосовані до життя навіть в найсуворіших умовах. Це одна з найбільш загартованих порід – вони можуть жити на відкритому повітрі при температурі до – 40 ° С. Американський кучерявий кінь добре піддається тренуванням, його легко об’їздити і приручити. Ці тварини мають доброзичливий, поступливий і сумирний характер. Підходять як для сільськогосподарських робіт, так і для спорту. Використовують цю породу коней в сільському господарстві, на кінних шоу, в спорті, як верхову під сідлом.