Башкирська

175
Башкирська Джерело: horsepkr.com
Назва породи Башкирська Bashkir
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Башкирська порода коней – є місцевою породою, вона досить широко поширена в Башкирії, а також у Татарстані, Челябінської області і Калмикії.

Башкирські коні вельми цікаві в першу чергу тим, що вони є найближчими нащадками тарпанів – диких коней, на жаль, зараз вже винищених.Тарпани були невеликих розмірів, мишастої масті. Представники башкирської породи дуже схожі на своїх вимерлих предків. Але, не дивлячись на те, що башкирські коні є найближчими нащадками диких коней, вони мають поступливий характер.Башкирська порода коней протягом багатьох століть формувалася в самих пересічних башкирcких господарствах, де конярство займало одне з основних місць діяльності. Кінь однаково добре ходить і в упряжі, і під сідлом. Століттями використовувалася як вьючний і універсальний робочий кінь, а також як джерело молока і м’яса.

Стандарт породи

Як і всі місцеві породи, башкирський кінь низькорослий (в холці – 142 – 145 см), але костистий і широкотілий. Голова у цих коней середня за розміром, груба. Шия – м’ясиста, пряма, теж середньої довжини. Спина у неї пряма і широка. Поперек – довгий, міцний, добре йде під сідло. Круп – короткий, округлий, спущений. Груди широкі, глибокі. Чубчик, грива і хвіст дуже густі. Кінцівки сухі, короткі, костисті. Конституція міцна.

Масті: саврасова (світло-гніда з жовтизною), мишаста, булана (світло-руда з темно-бурими хвостом і гривою), а у представників верхово-упряжного типу також зустрічається руда, ігреневая (руда зі світлими або білими хвостом і гривою), бура, сіра. В даний час в результаті роботи над породою в умовах поліпшеної годівлі та утримання сформувалися коні покращеного типу. Характерними особливостями цих коней є витривалість, невтомність і велика сила при порівняно невеликому зрості.

Господарська характеристика

Башкирські коні можуть жити на відкритому повітрі при температурах від +30 до -40 градусів. Вони здатні переносити суворі снігові бурани і в пошуках їжі розривають сніг в метр глибиною. Це одна із самих загартованих порід коней.

До зими у них відростає густа, довга шерсть, яка не потребує, на відміну від інших коней, у постійному чищенні.Кобили башкирської породи славляться своєю молочною продуктивністю. Багато башкирських кобил дають більш 2000 л молока на рік. Їх молоко використовується для приготування кумису (кисломолочного напою з кобилячого молока, володіє приємним, освіжаючим смаком і корисними загальнозміцнюючі властивості).

Крім цих досить незвичайних для більшості порід повадок, у башкирців є ще кілька унікальних рис. Наприклад, це одна з дуже небагатьох порід, яка не викликає алергічної реакції у людей, які мають алергію на коней. Тому башкирців вважаються гіпоалергенними.