Бретонська чорно-ряба

Бретонська чорно-ряба
https://upload.wikimedia.orgБретонська чорно-ряба

Назва породи

Бретонська чорно-ряба (Bretonne)

Тип тварини

ВРХ

Напрямок

ВРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Як окрема порода, визнавалася вже у 1843 році на сільськогосподарських виставках. Спершу порода називалася просто “бретонською”. У 1884 році порода отримала сучасну назву, тоді також було відкрито племінну книгу, що тепер є однією з найстаріших племінних книг Франції. Окрім чорно-рябого, існував також червоно-рябий  тип породи, який було схрещено з даремською породою (теперішня шортгорнська) і перетворено на армориканську породу. У 1880-х роках налічувалося 1,5 млн голів бретонської чорно-рябої породи, що становило 1/8 всього поголів'я великої рогатої худоби Франції. У 1900 році налічувалося 0,5 млн голів цієї породи. З 1950-х років порода зазнавала конкуренції з боку французького типу фризького потомства голландської породи (теперішня прим-голштинська порода). Між 1968 і 1972 роками бретонську чорно-рябу породу схрещували з айрширською породою, однак безуспішно. В  середині XX століття поголів'я породи значно зменшилося. У 1975 році поголів'я породи налічувало 15 000 голів. Тоді було прийнято програму зі збереження породи. Для програми було відібрано лише 311 корів і 22 бугаї з відомим походженням. Це була перша порода поміж усіх порід Франції з нечисленним поголів'ям, для якої було створено програму зі збереження й розвитку. Окрім схрещування з айрширською худобою, робилися спроби схрещувати бретонську чорно-рябу породу з шортгорнською, однак вони також не мали успіху. Схрещуванням бретонської породи з фризькою і шортгорнською було одержано базужеську породу, яка була  популярна у 1930-х роках.

Стандарт породи

Масть тварин чорно-ряба. За розмірами порода є найменшою серед порід великої рогатої худоби Франції. Середній зріст бугаїв становить - 123 см, корів - 117 см, жива маса бугаїв - 600 кг, корів - 400 кг.

Господарська характеристика

Через незначні схрещування порода є однією з тих, що найкраще зберегли свій первісний характер. Середньорічний надій становить 3561 кг молока жирністю 4,33 %.  Міністерство торгівлі США у 1888 році характеризувало породу як “найспокійнішу й найвитривалішу з усіх наявних порід”.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus