Теннесійська

336
Теннесійська Джерело: i.mycdn.me
Назва породи Теннесійська Tennessee
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною теннесійських коней є США. Це одна з американських верхових порід, яка була виведена в другій половині XIX ст. в штатах Теннессі і Вірджинія шляхом схрещування інохідців, чистокровних верхових, стандартбредних, морганів, американських верхових і коней деяких інших порід. Метою виведення цієї породи було отримання легкого і швидкого коня для швидкого об’їзду великих плантацій. Прабатьком тенессійської породи був жеребець по кличці Блек Аллан. Асоціація заводчиків теннессійського прогулянкового коня була заснована в Льюїсбург, штат Теннессі, в 1935 році. Офіційно порода була визнана в 1947 році.

В даний час тенесійська порода є найпоширенішою і популярною в Америці. Її використовують в кінному спорті і влаштовують для неї спеціальні виставки та шоу.

Стандарт породи

Висота теннесійського коня в холці в середньому досягає 157 см. У цих тварин простої форми голова з прямим профілем і маленькими гострими вухами, сильна вигнута шия, косі плечі, потужний корпус, сильна спина, широкі груди, сильний круп і міцні ноги. Розкішний хвіст конячок цієї породи високо піднятий. В цілому це гнучкі, сильні і елегантні тварини. Масть в тенессійській породі зазвичай ворона, бура, гніда і сіра.

Господарська характеристика

Це дуже розумні й тямущі коні. У них добра вдача і слухняний характер. Це спокійні та врівноважені конячки. Тенессійські коні є прекрасними верховими прогулянковими. Вони володіють своєрідними аллюрами: плоский крок, при якому задні ноги ступають по слідах протилежних передніх ніг і кінь киває головою в такт ногам; крок підтюпцем, при якому задні копита переступають через сліди передніх на 30–50 см; розгойдується галоп. Кінь може пересуватися підтюпцем протягом кількох годин. Ці специфічні ходи передаються у спадок, а пізніше додатково розвиваються людиною за допомогою спеціальних пристосувань. Представники цієї породи також здатні навчатися таким різновидам бігового кроку, як рек, фокстрот, іноходь.