Теннесійська

Теннесійська
i.mycdn.meТеннесійська

Назва породи

Теннесійська (Tennessee)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхові

Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною теннесійських коней є США. Це одна з американських верхових порід, яка була виведена в другій половині XIX ст. в штатах Теннессі і Вірджинія шляхом схрещування інохідців, чистокровних верхових, стандартбредних, морганів, американських верхових і коней деяких інших порід. Метою виведення цієї породи було отримання легкого і швидкого коня для швидкого об’їзду великих плантацій. Прабатьком тенессійської породи був жеребець по кличці Блек Аллан. Асоціація заводчиків теннессійського прогулянкового коня була заснована в Льюїсбург, штат Теннессі, в 1935 році. Офіційно порода була визнана в 1947 році.

В даний час тенесійська порода є найпоширенішою і популярною в Америці. Її використовують в кінному спорті і влаштовують для неї спеціальні виставки та шоу.

Стандарт породи

Висота теннесійського коня в холці в середньому досягає 157 см. У цих тварин простої форми голова з прямим профілем і маленькими гострими вухами, сильна вигнута шия, косі плечі, потужний корпус, сильна спина, широкі груди, сильний круп і міцні ноги. Розкішний хвіст конячок цієї породи високо піднятий. В цілому це гнучкі, сильні і елегантні тварини. Масть в тенессійській породі зазвичай ворона, бура, гніда і сіра.

Господарська характеристика

Це дуже розумні й тямущі коні. У них добра вдача і слухняний характер. Це спокійні та врівноважені конячки. Тенессійські коні є прекрасними верховими прогулянковими. Вони володіють своєрідними аллюрами: плоский крок, при якому задні ноги ступають по слідах протилежних передніх ніг і кінь киває головою в такт ногам; крок підтюпцем, при якому задні копита переступають через сліди передніх на 30–50 см; розгойдується галоп. Кінь може пересуватися підтюпцем протягом кількох годин. Ці специфічні ходи передаються у спадок, а пізніше додатково розвиваються людиною за допомогою спеціальних пристосувань. Представники цієї породи також здатні навчатися таким різновидам бігового кроку, як рек, фокстрот, іноходь.

Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.

Выполнено с помощью Disqus