Фінська

105
Фінська Джерело: zoo-dom.com.ua
Назва породи Фінська Finnish
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Племінний репродуктор «Еліта» ТОВ «КСК «Гран Прі»

Історія

Фінський кінь (фінка, фінська універсальна) найбільш поширена породаа в Фінляндії. Походження фінського коня точно невідомо, ця порода існує близько трьох тисяч років. Припускають, що вона походить від місцевих дрібних лісових коней, або від естонських клеппер, або ж від коней, переселених до Фінляндії з Швеції. Племінна книга фінської породи була заснована в 1907 році, тоді ж почалася селекція цих конячок з метою поліпшення якостей і характеристик породи. З тих пір порода розводиться в чистоті, без підливу чужорідної крові. А раніше для схрещувань використовувалися норфолькські рисаки, норвезькі гудбрандсдали, орловські рисаки, брабансони, ардени і навіть англійська чистокровна. Фіни були популярні в середині XX ст. як ваговози, але в 60-ті роки їх поголів’я скоротилося. Зараз їх не дуже багато, але їх розводять з метою одержання універсального коня. В даний час існує два внутріпородних типи фінської коні: легкі, сухі коні випробовуються на іподромах, як рисаки, а більш важкі, невеликі, працюють в якості ваговозів.

Стандарт породи

Висота фінки в холці дорівнює близько 155 см. У неї середніх розмірів голова з маленькими гострими вухами, довга сильна шия, потужні і м’язисті плечі, широкі і глибокі груди, виражений загривок, рівна і досить довга спина, м’язистий круп, низько посаджений хвіст. Кінцівки фінських конячок короткі, костисті, без щіток, з твердими і міцними копитами. Забарвлення фінки переважно руде, але зустрічається і гніде, сіре, темно-гніде і вороне.

Господарська характеристика

Фінський кінь витривалий, дуже працездатний. Його часто використовують в сільському господарстві, в деревообробній промисловості для перевезення лісу. Фінка має поступливий характер і добру вдачу. Він в міру жвавий і чутливий. Завдяки цим якостям цей кінь популярний в школах верхової їзди і серед туристів для прогулянкової їзди. Конячки славляться своєю завзятістю і довголіттям, вони невибагливі до догляду та корму. Використовують їх і для аматорського кінного спорту.