Галловей

433
Галловей Джерело: http://bib.ge
Назва породи Галловей Galloway
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори СТОВ «Черкасиплемсервіс»

Історія

Галловейська порода вважається найстарішою на Британських островах. Створена вона в Шотландії в графстві Галловей, звідки і отримала назву. Походить від місцевої худоби, вважається, що при створенні не були використані тварини інших порід. Формувалася в гористій місцевості з вологим кліматом, прохолодним літом і малосніжною, але м’якою зимою. Робота по створенню породи почалася в другій половині XVIII ст. шляхом поліпшення місцевого пізньостиглої робочого комолої худоби грубої конституції. У першій половині XIX століття здійснювалася селекція на підвищення скоростиглості тварин, поліпшення їх м’ясних якостей, проводився відбір тварин за екстер’єром. У другій половині XIX століття стали проводити щорічні аукціони галловейських биків, що значно підвищило увагу до тварин цієї породи. У 1862 р видано перший том племінної книги, в якій записали тварин галловейської і абердин-ангуської порід. У 1877 р створено Товариство з розведення галловейської худоби. У 1878 р видано перший том племінної книги галловейської породи. У 1882 р в США (місто Чікаго) організований Союз заводчиків галловейської породи, незабаром там же стали видавати книги племінних тварин.Кількість племінних стад збільшується не тільки в Шотландії, але і в Англії і Уельсі та інших країнах по всьому світі.

Стандарт породи

Представники галловейської породи шуті, чорної масті, можливий також темно-бурий або сіро-жовтий окрас, з широким білим поясом від задніх кутів лопаток до попереку. Тулуб подовжений, статура пропорційна. Шия широка, груди глибокі, поперек короткий, спина рівна, широка, ноги короткі з міцним копитним рогом. Кістяк добре розвинений, кінцівки і копита міцні, завдяки чому тварини можуть робити великі переходи в пошуках корму. Шерсть жорстка, з хвилястими тонким підшерстям, довжина волосків досягає 20 см.

Господарська характеристика

Жива маса корів становить 450 – 500 кг, биків – 700 – 800 кг. Середньорічний удій 1500 кг. Вмістом жиру в молоці – 4,0 %. Телята народжуються дрібні, в перші місяці ростуть повільно, потім інтенсивно. У корів породи галловей зафіксований найвищий відсоток виживання телят – 95,2 %. Забійний вихід – 60–65 %.

Худоба невибаглива, витривала, без проблем знаходиться цілий рік поза приміщеннями в найгірших погодних умовах (дощ, сніг, холод). Разом з тим, легко пристосовується до умов тропічного клімату. Тварини довгожителі, пізньостиглі, плодовиті, отелення легкі. Прекрасна порода для промислового схрещування. М’ясо мармурове, відмінної якості, соковите і м’яке, не містить надлишкового жиру, відрізняється унікальним ароматом, м’якими волокнами і містить високу частку м’ясних ненасичених кислот.