Аляска

676
Аляска Джерело: factosvit.com.ua
Назва породи Аляска Alaska
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

Аляска – одна з найрідкісніших кролячих порід. Незважаючи на назву ці тварини родом зовсім не з холодного регіону Північної Америки. Аляска була виведена в Німеччині в 1920-х роках. Метою селекції стало створення породи кроликів зі шкіркою, схожею з шерстю аляскінської лисиці, чорної з довгими білими захисними волосками. На початку минулого століття шкура цієї лисиці була дуже цінною. Але своєї мети селекціонери не добилися. В результаті схрещування декількох кролячих порід вийшли особини з чорним хутром і глянцевою захисною шерстю. Було прийнято рішення залишити виведену породу, і пізніше аляскінський кролик був використаний для виведення породи рекс

Стандарт породи

Хутро у кроликів аляска шовковисте на дотик, дуже густе і довге, зверху – чорний блискучий, а всередині з блакитним відтінком. Зустрічаються особини з білими на чорному тлі вкрапленнями – це вважається недоліком породи. На животі і лапах хутро може бути матовим. У особин жіночої статі може спостерігатися підгруддя – додатковий шар хутра навколо шиї. Кріль аляска – кремезна і пухка тварина, без видимої шиї, з вертикальними, короткими, але досить широкими і округлими на кінцях вухами. Кролики цієї породи мають сильні міцні кінцівки середньої довжини. Вага дорослого кролика в середньому від 3 до 5 кг. Самці кроликів породи аляска зазвичай важче самиць.

Господарська характеристика

Аляска – досить вигідна порода кролів з точки зору продуктивності і невибагливості. Ці кролики відносяться до м’ясо-хутрових порід із середньою плодючістю. У посліді, як правило, буває 5–6 кроленят. Вони не вимогливі до умов утримання і розведення. Тривалість життя здорового кролика — 7–10 років, а іноді й довше.

Ці кролики досить активні і їм потрібно багато місця для пересування. Також у аляски повинна бути простора клітка, щоб тварина мала змогу розтягтися в довжину і поміститися в висоту. Представники цієї породи можуть перебувати цілий рік на вулиці, тому що не бояться ні спеки, ні холоду.