Порода виникла в результаті генетичної мутації, через що з’явилися особини з довгою гривою, що здалися заводчикам дуже привабливими. Оригінальну ознаку вирішили закріпити, схрещуючи кроликів з характерною ознакою з іншими породами.Вважають, що перші кролики з пишною гривою з’явилися в Бельгії при схрещуванні порід швейцарська лисиця і бельгійський карлик. Потім в селекцію були залучені ангорські карликові (джерсі вули), з хутром більш жорстким і міцним, ніж у інших ангор. Незвичайні особини були завезені в Англію, де схрещування і відбір продовжилися до закріплення ознаки. Левоголовий кролик отримав британський стандарт лише в 2002 році.
Американські заводчики почали парувати завезених кроликів левова голівка з іншими маленькими породами, такими як нідерландський карликовий, британія петіт, польські, флоридський білий, голландський баран. В результаті численних схрещувань були отримані кролики складних забарвлень, а також маленькі висловухі міні леви і чудовий гібрид – вельветовий лев, отриманий як від схрещування порід левооолового кролика і міні рекс.
Левоголовий кролик відрізняється компактною статурою з укороченим, округлим тілом з широкими грудьми і плечима. Через пишну шерсть виглядає дещо приземистим. Круп: глибокий, добре розвинений, однієї ширини з плечима і спиною.
Ноги: міцні, середньої довжини, – достатньої, щоб стоячий левоголовий кролик має чудову гриву, при цьому ноги розвинені гармонійно, не повинні бути занадто довгими і сухорлявими або, навпаки, короткими і товстими. Голова: акуратна, з повними щоками і широко посадженими очима. Вуха: короткі, до 8,9 см завдовжки, злегка закруглені на кінцях, розташовані вертикально, вкриті густою шерстю, але не настільки пишно, як у ангорських кроликів.Очі: сміливі, широко посаджені, мордочка виразна.Шия: коротка, за пишною гривою непомітна, кролик в середньому важить в межах від 1,3 до 1,7 кг.
Хутро типу стандартний роллбек, щільне, середньої довжини, рівномірно покриває все тіло. У деяких випадках більш довга шерсть на боках формує пишні пасма, при цьому поперек, спина і верхня частина стегон залишаються покритими звичайної шерстю. Грива повинна бути щільною, однорідною, довжиною від 5 до 7,5 см. Грива покриває задню частину голови, спускається на шию і спадає на спину і груди, утворюючи помітний трикутний нагрудник близько 7–8 см завдовжки. Основні забарвлення породи левоголового кролика: блакитний, чорний, ліловий, соболий, шоколадний, шиншиловий, білий і агуті. Крім того, поширені складні варіації: соболий пойнт, сіамський соболь, черепаховий, опаловий, помаранчевий, рисі, оленячий, видри, соболів куниці і тан.
Середній термін життя типовий для кроликів, що живуть в будинку і становить від 7 до 9 років. Кролики схильні вилизувати шерстку і заковтувати шерсть, яка потім збивається в грудку в шлунку, що може призвести до сумних наслідків.
Як правило, це лагідний, поступливий і вихований домашній вихованець.
Іноді кролики левова голівка бувають занадто боязкими, але в більшості випадків поводяться активно, як і багато інших дрібних порід. Іноді представники деяких ліній бувають налаштовані вороже, незалежно від зовнішніх умов і правильного поводження.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.