Рейнська

82
Рейнська Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Рейнська Rhenish
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори ФГ «Азовська кролеферма»

Історія

Отримав рейнських кроликів листоноша Йозеф Хайнц, який проживав в регіоні Північний Рейн – Вестфалія, що в Німеччині. Ймовірно, селекціонер використовував англійського плямистого і арлекіно, який в той час звався японцем. Вперше нова порода була показана в 1902 році під ім’ям рейнський плямистий, а до 1924 р. поширилася по Європі і потрапила в Америку. Через якийсь час інтерес до породи згас, і вона майже зникла. Причиною цього був величезний розкид забарвлень в кролячих виводках, складності у відборі виставкових і племінних тварин, особливо після введення стандарту. Крім того, в 1930 році користувалися попитом універсальні породи – одночасно і м’ясні, і декоративні, і виставкові.

Після Другої світової війни група німецьких заводчиків взялася за відновлення і популяризацію породи. Кілька десятиліть знадобилося для відродження і поширення рейнських кроликів по всій Європі. А в Німеччині кінця 1970-х років це була найпопулярніша плямиста порода. У ранні 1970-ті роки американський заводчик, раніше познайомив Америку з міні бараном, вирішив знову здивувати співвітчизників і привіз з німецької виставки кілька плямистих красенів. Після тріумфального повернення рейнці були повторно визнані в 1975 році, і з роками набувають все більше шанувальників.

Стандарт породи

Тип статури арочний, тулуб сухощавий, підтягнутий, ноги довгі, сильні. Ширина плечей, спини і задньої частини однакова, без обтяження, що надає всьому тілу стрункий, спортивний вид. Дорослі самці важать 3 – 4 кг, самки 3,2 – 4,5 кг.

У самок допустимо невелике підгруддя, яке зазвичай збільшується з віком. Вуха V-подібної форми, не довше 12 см.

Забарвлення досить специфічне, багато в чому схожа на схему забарвлення англійського плямистого – пофарбовані вуха, окуляри, метелик на носі, невеликі плями на щоках, кольоровий пояс вздовж спини від вух до хвоста. Відмінність полягає в тому, що всі плями, крім тих, що на щоках, повинні бути двох кольорів: чорного і оранжевого або блакитного і оленячого. Також присутні 3–10 різнокольорових плям на боках, або стегнах. Обов’язковою вимогою є чітке розмежування всіх відмітин на боках білим фоном, тобто плями не повинні зливатися.

Господарська характеристика

Активні, грайливі і тямущі кролики. Власники вважають їх виключно доброзичливими і відданими. За ними легко доглядати і в цілому це чудові домашні вихованці.