Термонська біла

19712
Термонська біла Джерело: ЭКО ФЕРМА
Назва породи Термонська біла Blanc de Termonde
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Агрофірма «Ранчо» ТОВ «Племінне СП ЕЛІТ Кріль»

Історія

Між XIX і XX ст.  був виведений білий велетень через довгий процес відбору життєздатних альбіносів з порід фландр. Участь у виведенні білого термонского виду брали також бельгійський велетень і новозеландський білий. Створена порода не у Франції, а в Бельгії, але незважаючи на це її називають білий або французька термон. Вчені розділилися в думках, і більшість вважають, що дана порода стоїть між двома іншими типами кроликів. Але пізніше термонським кроликам вдалося проявити свої власні якості і пізніше поширитися в Європейських і країнах СНД. Причому в СНД кролики потрапили відносно недавно (у другій половині XX-го століття через Польщу).

Стандарт породи

Великий кролик з гармонійною статурою напів арочного типу і вагою 4,5–5,5 кг. Широка м’язиста спина полого переходить в округлий круп. Хвіст прямий і довгий. Задні ноги сильні, паралельні тулуба, в сидячому положенні заховані.

Самки витонченіші, з більш тонкою кісткою, хоча у них розвивається пристойне підгруддя, яке у самців відсутнє. У самок голова трохи витягнута, у самців більш округла, з повними щоками. Вуха з закругленими кінцями, покриті хутром, пропорційні тулубу і не розставлені надто широко.

Забарвлення біле, без плям, рожевого чи кремового відтінку. Коротка шерсть щільна, густа, шовковиста, хутро кроликів цієї породи високо цінується.

Господарська характеристика

Термонські білі успадкували характер від вихідних порід. Вони розумні, грайливі і досить слухняні, щоб стати домашніми вихованцями. Що зовсім не дивно, якщо розглянути темперамент батьківських ліній. Любителі вважають, що Фландрія ідеальні компаньйони – прагнуть до суспільства людини і легко піддаються навчанню. У свою чергу Бевернскі кролики також слухняні, але більш допитливі, схильні до ігор і активної діяльності.

Вони добре переносять європейський клімат, досить плодовиті, стійкі і не дуже вибагливі до їжі.